Można już kupić bilety na Pyrkon 2015!

 XV Festiwal Fantastyki Pyrkon odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2015 na Międzynarodowych Targach Poznańskich – i można już kupić bilety!

Za pośrednictwem serwisu uczestnicy.pl można już nabyć pełne, trzydniowe karnety na całą imprezę. każdy, kto to zrobi, dostanie kod QR, który należy okazać (wydrukowany lub na urządzeniu mobilnym) w pyrkonowych kasach, aby otrzymać Pakiet Uczestnika, czyli pyrkonowy informator z pełnymi opisami punktów programu, sylwetkami gości i wieloma cennymi informacjami, a także gadżety i gratisy od partnerów festiwalu, m.in. wyjątkowe pyrkostki od firmy Q-Workshop. Ponadto wszyscy uczestnicy, którzy kupią bilety w przedsprzedaży, będą mieli możliwość rezerwacji miejsc w dwóch salach prelekcyjnych.
 
Program Pyrkonu jest oczywiście jeszcze w przygotowaniu, ale już wiadomo, ile i jakie bloki tematyczne będą do dyspozycji. Będzie blok filmowy – w  programie bloku amatorskie i profesjonalne pokazy filmowe, dyskusje z reżyserami, scenarzystami i twórcami efektów specjalnych. Nowością jest blok serialowy – to blok dla fanów seriali, które cieszą się coraz większą popularnością. Często również mają rozmach (i budżet) równy filmom. Pod lupą znajdą się serialowe klasyki, ciągnące się od zawsze sitcomy, ale i nowości.

Blok anglojęzyczny – dotyczy wszystkich zagadnień związanych z szeroko rozumianą fantastyką: literatury, filmów oraz gier komputerowych. Jest to blok, który obok spotkań z zagranicznymi autorami, w całości prowadzony jest w języku angielskim.

Blok gier elektronicznych – to impreza nastawiona nie tylko na prezentację gier oraz turnieje, ale przede wszystkim na graczy. To prelekcje prowadzone przez ludzi z branży gier, panele dyskusyjne i pokazy najpopularniejszych gier. Będzie o przeszłości i zabytkach elektronicznej rozrywki oraz starych tytułach, będzie też można w nie pograć przez sieć. Nie zabraknie rozrywki zarówno dla miłośników e-sportów, casual-gamerów, jak i starszych graczy wspominających z nostalgią tytuły z lat 90.

Blok literacki to blisko 150 punktów programu – spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych i prelekcji. To miejsce inspirującego spotkania miłośników fantastyki z pisarzami, redaktorami i wydawcami. Na bogatych listach gości i prelegentów zarówno międzynarodowe sławy, jak i obiecujących debiutanci. Blok literacki na Pyrkonie 2015 to również miejsce fantastycznych premier literackich.

Blok naukowy – to dla tych, którzy chcą wiedzieć, ile prawdy tkwi w opowiadaniach science-fiction. To miejsce zgłębiania tajnik fikcyjnych technologii z kosmosu, etnologii obcych planet oraz współczesnych osiągnięć nauki.  

Blok RPG-owy – uczestnicy Pyrkonu mogą wziąć udział w licznych prelekcjach i warsztatach zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Przede wszystkim jednak w ramach bloku RPG-owego odbędą się sesje. A wszystko to trwać będzie 24 godziny na dobę!

Blok larpowy – zapewni rozrywkę doświadczonym larpowcom, którzy mogą skorzystać z bogatej oferty gier odbywających się podczas Pyrkonu. Początkujący amatorzy tego rodzaju rozrywek będą mogli wziąć udział w prelekcjach o graniu, prowadzeniu oraz przygotowaniu się do larpów. Tam także rozegra się pierwszy polski konkurs larpowy Złote Maski.

Blok komiksowy – będą stare komiksy, będą komiksy popularne i zapomniane. Blok jest zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Nie zabraknie również gości, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Blok manga&anime – nie tylko na rozmawianiu o mangach i anime, ale też o seriach, gatunkach i twórcach. Jednak głównymi zagadnieniami bloku będą prelekcje, pokazy i warsztaty związane z kulturą japońską.

Blok konkursowy – znawcy tematów wszelkich mogą tu wziąć udział w konkursach, a po zwycięstwie wygrane PyrFunty wymienić na nagrody w PyrSklepiku.

Blok planszówkowy – miejsce wciągających rozgrywek w Games Roomie. Będą tu wszelkiego rodzaju gry planszowe i karciane, bitewniaki, graczy do rozgrywki, turnieje z nagrodami, i to 24 godziny na dobę.

Blok gier karcianych – to turnieje, warsztaty i wiele godzin grania zarówno w klasyki, jak i najnowsze tytuły.
Blok gier bitewnych – pozwoli uczestnikom zapoznać się zarówno z grami bardzo popularnymi, jak i z tytułami o których pewnie jeszcze nie słyszeli. Morze pomalowanych figurek, piękne makiety, nauka gry i malowania – to wszystko czeka właśnie tutaj. Do tego konkurs malarski i wystawa prac.

Blok dla początkujących – to miejsce nie tylko dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z fantastyką. Można wiedzieć wszystko na temat literatury, ale nie mieć pojęcia, czym są larpy i RPG. W bloku dla początkujących chętni poznają podstawy, które będą mogli rozwijać w innych blokach na Pyrkonie.

Blok dziecięcy – tutaj najmłodsi uczestnicy (do 4 lat), wraz z jednym ze swoich opiekunów, będą mieli dostęp do różnych atrakcji. Odbywające się w Pyrkąciku warsztaty, prelekcje i spotkania pozwolą młodszym uczestnikom (od 4 do 12 lat) poznać fantastykę w rozlicznych jej odmianach, zaś Świetlica Fantastyczna zapewni rozrywkę wszystkim dzieciom, które będą mogły obejrzeć interesujące pokazy. Wszystkiego doglądać będą doświadczeni opiekunowie i animatorzy.

Blok festiwalowy – tu odnajdziecie takie atrakcje, jak koncerty, warsztaty ze sztuk walki oraz tańca, ciekawe pokazy a także wystawy prac fandomowych artystów.
Blok integracyjny – to propozycja dla wszystkich uczestników festiwalu, by zintegrowali się w rytmie muzyki podczas wieczornej imprezy, przebiegli przez cały teren Pyrkonu w kolorowym korowodzie i poznali najfantastyczniejszych ludzi w Polsce.

Więcej informacji znajdziecie na stronie festiwalu www.pyrkon.pl.