Przerwa świąteczna pełna koszykówki

28 grudnia rozpoczęły się w Poznaniu rozgrywki w ramach Memoriału im. Wacława Draba. “Gospodarzem” jest zespół MKK Pyra z Poznania.

W memoriale bierze udział sześć zespołów: UKS SKM Nowa Sól, SKM Zastal Zielona Góra, MOS KS Spójnia Stargard Szczeciński, MKKS Żak Koszalin, PKK99 Pabianice i
MKK Pyra Poznań.

MKK Pyra Poznań pierwszy mecz rozegrała z PKK99 Pabianice – poznański zespół wygrał 75:58. Pierwszą kwartę wygrali goście 14:9, ale “pyry” się zmobilizowały
i chłopcy wygrali dwie następne kwarty 15:26 i 14:25. Ostatnia kwarta była remisowa 15:15.

Dla zespołu poznańskiego punkty zdobyli: 10 Kupczyński Łukasz, 2 Lubka Antoni, 4 Walczak Mikołaj, 5 Lisek Miłosz, 2 Jarmużek Waldemar, 6 Jęchorek Gracjan, 14 Stanisławski Patryk, 16 Banaszak Michał, 3 Tamborski Stanisław, 11 Idziak Jakub, 2 Ignaszak Oliwier.