Rada Osiedla Stare Miasto prosi o opinie

Wielkimi krokami zbliża się nie tylko nowy rok, ale też kolejne ułatwienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Mowa o przystankach wiedeńskich, które mają powstać na ulicy Strzeleckiej.

Przystanek wiedeński to stosunkowo nowy element infrastruktury drogowej w Poznaniu. Pierwsza tego typu platforma została udostępniona pasażerom tramwajów w kwietniu 2014 roku, ale już wówczas mówiono, że będzie ich więcej. Na początku października ogłoszono wyniki konsultacji społecznych, w wyniku których wybrano kolejne lokalizacje. Mieszkańcy zadecydowali, że następne tego typu przystanki zostaną zbudowane na ulicy strzeleckiej: przy skrzyżowaniu z Łąkową oraz przy Kupcu Poznańskim (oba na trasie w stronę placu Wolności).

Przystanki miały powstać jeszcze w 2014 roku, a na ich realizację zarezerwowano w tegorocznym budżecie 600 tys. zł. Już wiadomo, że realizacja przesunie się na rok 2015. Na razie jednak można się zapoznać z dokumentacją projektową obu przystanków – i przekazać uwagi do Rady Osiedla Stare Miasto.

Rada osiedla opiniuje przystanki samodzielnie, ale o uwagi prosi także mieszkańców. Jeżeli zaś ktoś nie zdąży, będzie mógł się wypowiedzieć w późniejszym terminie. Wówczas jednak będzie musiał pilnować strony internetowej spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, ponieważ to ona przeprowadzi inwestycję.

Być może nowe przystanki wiedeńskie sprawią, że kierowcy w końcu nauczą się z takiej infrastruktury korzystać – bowiem istniejący już przystanek na ulicy Gwarnej jest przez kierowców… omijany bokiem, co jest niezgodne z przepisami. Może jeżeli takich przystanków będzie więcej, to kierowcom uda się nauczyć, jak z nich korzystać…