Weekend – na co warto się wybrać?

Świąteczno-noworoczny zastój w Poznaniu już się zakończył – to oznacza, że weekend będzie pełen różnego rodzaju wydarzeń. Przedstawiamy te, na które warto zwrócić uwagę.

Aktywni mogą zacząć ten dzień już o 9.55 – wtedy to rusza bowiem bieg Warta Challenge Marathon & Half. Jak sama nazwa wskazuje, do przebiegnięcia będzie dystans maratoński lub jego połowa. Zapisywać można się jeszcze w dniu startu, o ile będą dostępne miejsca. Jeżeli zaś wszystkie będą zajęte, to zawsze można kibicować.

Kto zaś chce tylko kibicować, i to sportowi nietypowemu, tego zapraszamy do klubu Citizen Poznań na Zawody Samochodów Zdalnie Sterowanych5 eliminacji, 4 kategorie samochodów i 3 biegi finałowe – to wszystko podczas pierwszej edycji cyklu Halowy Offroad Poznań 2015. Trzeba przyznać, że zapowiada się nietypowa impreza…

Małych tancerzy z kolei zapraszamy na godzinę 11 do CK Zamek, gdzie odbędą się warsztaty taneczno muzyczne o wiele mówiącej nazwie “My się zimy nie boimy i wesoło zatańczymy”. Odbędą się one w zamkowej bawialni, a poprowadzi je Anna Bogusławska. Bilety kosztują 10 zł.

Godzinę później w zamku odbędzie się kolejna atrakcja dla dzieci – zwiedzanie tej niezwykle ciekawej budowli. Bilety kosztują 5 zł, a ilość miejsc jest ograniczona. Jednemu dziecku może towarzyszyć jeden opiekun.

Dla dorosłych natomiast przeznaczone są wieczorne spektakle teatralne – “Akompaniator”, “Szewcy”, “12 gniewnych ludzi” oraz “Umówmy się na dziś”. Kto zaś woli uniesienia muzyczne od teatralnych, ten ma do wyboru co najmniej dwie opcje: klasyczną, czyli Akademicką Galę Operową w Akademii Muzycznej oraz nowoczesną, pod postacią koncertu grup Zmaza, Wojtek Hoffmann & Project Hendrix i Elevator.

 Niedzielny poranek ponownie może należeć do dzieci – do wyboru będą miały kilka spektakli teatralnych, m.in. “Soko Loko”, “Wąż”, czy też “Słoń Trąbibombi”.

Dorośli w tym czasie będą mogli wybrać się na Targi Ślubne, które odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jeżeli zaś śluby są wam dalekie (z różnych względów), to możecie się wybrać na występ grupy Parassol i Zazuzi w poznańskim klubie Blue Note.