Poznańscy seniorzy mają coraz mniej “wnuczków”

Przypomnijmy, że jeżeli otrzymujemy telefon od nieznanej nam osoby, która podaje się za członka rodziny lub policjanta i namawia nas do przekazania pieniędzy bądź wypłaty oszczędności z banku należy natychmiast przerwać połączenie. Im dłużej rozmawiamy z oszustem, tym większa szansa, że zdoła on osiągnąć swój cel. Policjanci z Poznania i województwa wielkopolskiego, również przy pomocy […]

Przypomnijmy, że jeżeli otrzymujemy telefon od nieznanej nam osoby, która podaje się za członka rodziny lub policjanta i namawia nas do przekazania pieniędzy bądź wypłaty oszczędności z banku należy natychmiast przerwać połączenie. Im dłużej rozmawiamy z oszustem, tym większa szansa, że zdoła on osiągnąć swój cel. Policjanci z Poznania i województwa wielkopolskiego, również przy pomocy środków masowego przekazu, nieustannie ostrzegają seniorów o sposobach działania przestępców. Dzięki szeroko zakrojonej akcji informacyjnej, seniorzy wiedzą jak się zachować, co potwierdzają przypadki ostatnich dni.

W ostatnich dwóch miesiącach policjanci rozdali 12 tysięcy poradników dla seniorów, w których znajdują się podstawowe zasady bezpieczeństwa. Znajdziemy w nim również porady jak zachować się w kontaktach telefonicznych lub osobistych z obcymi osobami, które próbują wyłudzić pieniądze. Zachęcamy również członków rodzin seniorów, aby na bieżąco informowały swoich rodziców, babcie i dziadków o sposobach działania oszustów.