“Rycerskość wieśniacza” i “Pajace” w Teatrze Wielkim – i dwie wystawy towarzyszące

Premierze “Cavalleria Rusticana” i “Pagliacci”, która odbędzie się 31 stycznia 2015 w Teatrze Wielkim w Poznaniu, towarzyszyć będą dwie wystawy.

31 stycznia – 15 lutego 2015
Wystawa Leszek Mądzik. Plakat. Fotografia

Teatr, fotografia i plakat to trzy artystyczne dyscypliny składające się na przekaz, którym Leszek Mądzik dzieli się z widzem. Motywem przewodnim ekspozycji jest życie i upływający czas ukazane w nowoczesnej formie. Wystawa, prezentująca niemal 40 plansz ze zdjęciami i plakatami do spektakli, skupia się na teatralnych dokonaniach artysty, przedstawiającego świat swoich twórczych fascynacji, którymi są życie i śmierć.
 
Plac Wolności w Poznaniu
Otwarcie wystawy: 31 stycznia, godz. 12:00, Salon Empik, ul. Ratajczaka
 
31 stycznia – 15 lutego 2015
Wystawa fotografii Moniki Ekiert Jezusek

„Prace Ekiert Jezusek osadzone są głęboko w tradycji malarstwa. Artystka inspiruje się ciepłą i nastrojową twórczością Vermeera, fascynuje ją impresyjny sposób tworzenia, charakterystyczny dla Olgi Poznańskiej. (…) Bohaterowie Ekiert Jezusek marzą, są dręczeni przez tęsknoty, przez niejasną melancholię. Artystka pokazuje, ze nawet w przytłaczającej codzienności znaleźć można odrobinę niezwykłości; są swoistą ostoją, emanującą spokojem i onirycznym urokiem” – Maja Wolniewska we wstępie do wystawy.
 
Teatr Wielki w Poznaniu, foyer I piętra
Otwarcie wystawy: 31 stycznia, w przerwie premiery Cavalleria rusticana/Pagliacci
 
 
Premierę poprzedzi także wykład muzykologów, Fulvio Venturiego i Marcina Gmysa, poświęcony operom Pietra Mascagniego i Ruggiera Leoncavalla.

30 stycznia, piątek, godz. 16:00
Teatr Wielki w Poznaniu, foyer I piętra. Wstęp wolny