Mecz Polska-Szwecja: eliminacje do mistrzostw świata rozpoczęte!

W Hali Sportowej UAM na Morasku rozpoczęły się eliminacje do Mistrzostw Świata w Unihokeju Kobiet. W eliminacjach startują zawodniczki z pięciu państw Polski, Szwecji, Holandii, Estonii i Niemiec.

Eliminacje rozpoczęły się spotkaniem Polska – Szwecja. Mecz był bardzo dynamiczny i szybki – niestety, to nasze  dziewczyny musiały częściej bronić swojej bramki niż Szwedki. To nie powinno dziwić, bo w końcu zawodniczki z północy bronią tytułu mistrzyń świata, są świetnym, zgranym zespołem i mają ogromne doświadczenie. Cieszy natomiast fakt, że w 6. minucie Justynie Krzywak z asystą Honoraty Biały udało się zdobyć bramkę dla zespołu Polski.

Niestety, była to jedyna bramka strzelona przez nasze zawodniczki. W 9. minucie gola strzeliła dla Szwecji Alicia Fylkc, w 11. minucie Liss Andebratt, w 12. Adina Augustsson, a w 38. – Malin Eriksson.

Pierwsza tercja meczu zakończyła się dla Szwecji wynikiem 3:1, druga – 1:0 i jedynie w trzeciej Polkom udało się wywalczyć remis.

Eliminacje potrwają do 8 lutego. W czasie nasze reprezentantki zobaczymy jeszcze 5 lutego o godz. 19 w meczu Polska – Estonia, 7 lutego o godz. 17 w meczu  Polska – Holandia oraz 8 luty o godz. 14, gdy Polki zmierzą się z Niemkami. Wstęp dla kibiców jest wolny.