Targi Dom-Mieszkanie-Wnętrze zapraszają w sobotę i niedzielę

Mieszkania, domy, szeregowce, w mieście, pod miastem i w najpopularniejszych miejscowościach wypoczynkowych – wszystko będzie można znaleźć na kolejnych targach mieszkaniowych, które odbędą się 7 i 8 lutego w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznański.

Poznańskie Targi Mieszkań i Domów to praktycznie jedyna taka impreza, podczas której w tym samym miejscu i czasie można zapoznać się z ofertą niemal całego wielkopolskiego rynku mieszkaniowego. Wśród wystawców znajdą się między innymi takie firmy jak  Ataner, Family House, UWI Inwestycje, Monday Development, mLocum, Konimpex-Invest czy Skaland. To także dobry czas, by spotkać się bezpośrednio z wystawcami i uzyskać najnowsze informacje o nieruchomościach, czy wynegocjować rabat – bo zazwyczaj wszyscy deweloperzy z okazji tych targów przygotowują dla potencjalnych nabywców jakieś bonusy.

A co będzie można znaleźć na targach poza bonusami i jakich mieszkań będzie najwięcej? Do wyboru będzie sporo dużych mieszkań – najpopularniejsze są czteropokojowe nieruchomości o powierzchni  80-90 m kw. Większe mieszkania, to często też większe promocje…

– Z okazji targów przygotowaliśmy promocje, z których szczegółami będzie można się zapoznać na stoisku nr E6 – mówi Bożena Taflińska-Tadeusz z Agencji Inwestycyjnej. – Możliwość indywidualnej negocjacji ceny zakupu ostatnich dużych mieszkań w inwestycji Żurawiniec Park przy ul. Błażeja oraz atrakcyjna oferta na zakup miejsca postojowego wraz z mieszkaniem na osiedlu Batorego 41A to tylko niektóre propozycje, które przygotowaliśmy dla odwiedzających.

Wciąż dużą popularnością cieszą się mieszkania na przedmieściach. Na stoisku nr G7 firmy Linea, zostanie zaprezentowana specjalna oferta domów Piano w Dąbrówce i w Dopiewcu. Piano to dwupoziomowy dom szeregowy z czterema pokojami, w którym mieszkańcy mają do dyspozycji pokój dzienny z aneksem kuchennym, jadalnią i kominkiem, trzy sypialnie, dwie łazienki (znajdujące się na parterze i piętrze) oraz wiatę gospodarczą. Ceny nieruchomości zaczynają się już od 350 000 złotych brutto. Dla domów Piano w Osadzie Leśnej w Dąbrówce przewidziano rabat w wysokości 10.000 złotych, a w Dopiewcu – “Dąbrówce Leśnej Polanie” 5.000 zł.

Targi będą także okazją do zaprezentowania inwestycji Osiedle Pogodna w Murowanej Goślinie. Obecnie trwają prace nad budową trzykondygnacyjnej willi, w której powstanie 12 mieszkań. Ich powierzchnie będą zaczynać się od 43 do 62 m kw. Całe Osiedle Pogodna obejmować będzie budowę około 300 komfortowych mieszkań. Pierwsze mieszkania będą gotowe do odbioru w grudniu tego roku.
– Podczas targów zaprezentujemy m.in. plany rozbudowy naszych inwestycji w Dąbrówce i Dopiewcu tj. „Leśnej Polany” i „Osady Leśnej”. Ta ostatnia została niedawno wyróżniona przez Ministerstwo Rozwoju i Infrastruktury jednymi z najlepiej zagospodarowanych przestrzeni w Polsce  – mówi Adam Wędrychowicz ze spółki Linea. – Dużym zainteresowaniem cieszy się także najnowsza inwestycji spółki, czyli Osiedle Pogodna w Murowanej Goślinie. Już 25% nieruchomości z pierwszego etapu zostało zarezerwowanych przez klientów. To znakomity wynik, szczególnie, że dopiero niedawno rozpoczęliśmy budowę. Ceny katalogowe mieszkań zaczynają się od 175 tys. złotych. Wszystkie nieruchomości dostępne w sprzedaży pozwalają na skorzystanie z dofinansowania oferowanego w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”.

– Dziś blisko 70 proc. naszej sprzedaży realizujemy właśnie w ramach rządowego programu – dodaje Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce Twoje M. – Bez wątpienia wpłynął na to, jaki dziś jest rynek mieszkań.
Spółka Twoje M ogłosiła, że do końca lutego klienci dokonujący rezerwacji mieszkania otrzymają voucher o wartości 4000 zł, który będzie można zrealizować do końca 2015 r. Kierunki podróży to Egipt, Tunezja i Turcja. Dodatkowo deweloper gwarantuje przekazanie 444 zł na poczet podatku dochodowego. Wycieczkowa promocja obowiązuje pod warunkiem spełnienia warunków opisanych w regulaminie promocji dostępnym na stronie dewelopera lub w jego biurze sprzedaży.
– Ubiegły rok był bardzo udany. Sprzedaliśmy więcej niż planowaliśmy, w związku z czym w tym roku chcemy do naszych mieszkań dołożyć specjalny prezent. Liczę na to, że słoneczna wycieczka będzie pięknym startem dla osób, które zamieszkają w Słonecznych Tarasach – dodaje Czuryńska.

Targi nieruchomości nie mogą się odbyć bez premierowych inwestycji. Monday Development na MTP po raz pierwszy zaprezentuje II etap Osiedla Czarnieckiego na Wildzie.
– Na przełomie roku oddaliśmy lokale z pierwszej fazy budowy – mówi Iwona Chmielewska z Monday Development. – Inwestycja okazała się sprzedażowym hitem. Tym razem do oferty wprowadziliśmy kolejne 188 mieszkań. Prace przy budowie już trwają. Na targach zaprezentujemy również naszą pierwszą podmiejską inwestycję, osiedle Szafirowe w Suchym Lesie.

W ofercie dewelopera są również ukończone inwestycje. Wśród nich Osiedle Hevelia oraz ostatnie mieszkania w Kamienicy Wildeckiej i Na Sokoła. W przypadku dwóch ostatnich inwestycji klienci mogą liczyć na specjalną ofertę cenową.

Na MTP ze swoją ofertą mieszkaniową pojawi się również firma Konimpex-Invest. Deweloper zaprezentuje projekty w trakcie budowy jak i ukończone budynki.
– Na poznańskim Grunwaldzie, jednej z piękniejszych dzielnic Poznania, realizujemy obecnie dwie inwestycje. Pierwsza z nich to kameralna Bosa Nova z zaledwie szesnastoma mieszkaniami. Druga to Kamiennogórska 5, położona w sąsiedztwie Lasku Marcelińskiego. W sprzedaży posiadamy również etap B Ogrodów Różanych, znajdujących się na poznańskich Naramowicach. We wszystkich inwestycjach oferujemy mieszkania w stanie deweloperskim z możliwością wykończenia pod klucz – mówi Alicja Płotka z Konimpex-Invest.

Poszukujący mieszkań gotowych do odbioru powinni zapoznać się z zakończoną w grudniu ubiegłego roku kameralną inwestycją Adalberto, zlokalizowaną w samym centrum Poznania.

Na targach firma Skaland zaprezentuje dwie obecnie realizowane inwestycje, czyli Świerkową Polanę III w Robakowie i Nowe Koninko II w podpoznańskim Koninku.
– Zaaranżowaliśmy nasze stoisko tak, by w symboliczny sposób oddać skandynawski styl, jakiemu jesteśmy wierni od lat i w jakim powstają nasze inwestycje. Wiąże się to z promocją naszego nowego Mieszkania Wzorcowego w Robakowie, do którego będziemy zapraszać targowych gości – mówi Maja Zdańkowska z firmy Skaland. – Na targach wprowadzamy również do sprzedaży kolejne szesnaście trzypoziomowych mieszkań na Świerkowej Polanie III. Lokale są dostępne w cenie 259 tys. zł, a zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na ostatni kwartał tego roku.  

Zainteresowani lokalami z niemal 30-metrowymi tarasami powinni zapoznać się z ofertą Nowego Koninka II. Pierwszy etap tej inwestycji również zostanie zrealizowany do końca tego roku, a mieszkanie w tej lokalizacji można nabyć już za 255 tys. zł.   

Prócz nieruchomości z rynku pierwotnego będzie można zapoznać się również z ofertą rynku wtórnego, a przez dwa dni targów specjaliści lokalnego rynku nieruchomości poprowadzą bezpłatne prelekcje dotyczące zawiłości prawnych i problemów dotyczących transakcji mieszkaniowych. Oprócz specjalnego przewodnika, ułatwiającego poruszanie się po targach, wszyscy odwiedzający imprezę otrzymają  bezpłatny „Album Targowy – Poznań i okolice, wiosna 2015″. Znajdzie się w nim również kompendium „Jak kupić mieszkanie?”, zawierające wszystkie informacje niezbędne do szybkiego i bezproblemowego sfinalizowania transakcji. Tradycyjnie nie zabraknie placu zabaw dla najmłodszych odwiedzających i kawiarenki targowej dla ich opiekunów. Hala nr 3 dostępna będzie dla zwiedzających w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-17.00. Honorowy patronat nad imprezą objęły m.in. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Miasto Poznań oraz Polski Związek Firm Deweloperskich.