KU AZS UAM Poznań – AZS UJ Kraków 5:6

Futsalistki z UAM o włos jedynie przegrały z akademiczkami z Krakowa. To duży sukces, jako że krakowski zespół to aktualne mistrzynie Polski, podczas gdy poznanianki to brązowe medalistki.

Pierwszą bramkę zdobyły krakowianki, jednak poznanianki szybko wyrównały i mecz toczył się na zasadzie wymiany “ciosów” czyli gol za gol. W drugiej części spotkania gospodynie ewidentnie przeważały doprowadzając do dwubramkowej przewagi. Do drużyny UAM po rocznej przerwie (po kontuzji) powróciła Karola Grześkowiak, niestety podczas przedmeczowej rozgrzewki kontuzji doznała Kasia Osiadło, pierwsza bramkarka zespołu.

Jednak sama końcówka już nie wypadła tak dobrze: gospodyniom przestała się “kleić” gra, co natychmiast wykorzystały krakowianki i na niespełna dwie minuty przed końcową syreną ustaliły wynik spotkania…

Trzeba przyznać, że był to mecz bardzo wyrównany i stojący na dobrym poziomie. Krakowiankom już teraz można gratulować obrony tytułu mistrza Polski. Natomiast gospodynie muszą zabrać się do ostrej pracy, aby obronić ubiegłoroczny brązowy medal, a walka w tym roku jest zdecydowanie trudniejsza.

Bramki:
6 minuta 0:1 – Karolina Gruszka
8 minuta 1:1 – Alicja Busza
9 minuta 2:1 – Marta Zielińska
10minuta 2:2 – Natalia Sitarz
13minuta 2:3 – Magdalena Knysak
17minuta 3:3 – Agnieszka Grzechowiak
23minuta 4:3 – Marta Zielińska
24minuta 5:3 – Marta Zielińska
28minuta 5:4 – Magdalena Gozdecka
34minuta 5:5 – Magdalena Gozdecka
38minuta 5:6 – Małgorzata Bartosiewicz

Skład UAM:  Przybył –  Czech,  Rezler,  Pawłowska,  Machnack,  Zielińska,  Grzechowiak,  Olszańska,  Grześkowiak,  Żyła,  Fronczak,  Busza,  Czudzińska.

Skład AZS UJ:  Myjak – Wilk, Gruszka,  Bartosiewicz,  Sitarz, Adamska,  Darda,  Maziarz,  Knysak,  Gozdecka,  Ładocha.