Poznańskie schody wśród najpiękniejszych na świecie!

Portal Fly4Free przygotował ranking najpiękniejszych schodów na świecie. Wśród schodów ze Stambułu, Rio de Janeiro czy San Francisco znalazły się też nasze kredkowe schody nad Wartą!  

Ranking nosi tytuł “Patrz pod nogi!” i został przygotowany przez znawców tematu, co to niejeden raz świat objechali, a może raczej oblecieli dookoła, wiedzą więc, o czym mówią.  

“Schody na pozór wydają się zwyczajnym, mało rzucającym się w oczy, elementem architektury miejskiej” – twierdzą autorzy zestawienia. – “Jednak, przy odrobinie kreatywności, mogą zmienić nie do poznania niczym nie wyróżniające się otoczenie. W naszej galerii prezentujemy przykłady schodów, po których nie da się przejść obojętnie. Niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki”.

Wśród 10 najpiękniejszych schodów świata jako jedyne w Polsce ujęto także nasze poznańskie schody nad wartę, pomalowane w kredki. Przypomnijmy, że mamy je dzięki blogerom z UlepszPoznań, którzy nieustępliwie ponad dwa lata walczyli o pomalowanie schodów na Wildzie. Gdy okazało się, że tamtych schodów nie da się pomalować, bo idą do remontu, doprowadzili do pomalowania schodów nad Wartę, na Chwaliszewie.

Już sam ten czyn zasługuje na gratulacje, a radość jest tym większa, że – jak się okazuje – nie tylko poznaniacy doceniają ich działalność.

Oto najpiękniejsze schody świata:
1. Mozaikowe schody Selaron w Rio de Janeiro
2. Schody z Bukaresztu z namalowanymi najważniejszymi budynkami miasta
3. Tęczowe schody w Stambule
4. Schody zbudowane z książek w Wenecji
5. Schody z zającem Durera w Wiedniu
6. Schody w Valparaiso: jedne pomalowane jak klawiatura fortepianu, drugie z rodzajowymi widokami na każdym stopniu
7. Schody z kotem na Malcie
8. Mozaikowe schody w San Francisco
9. Schody w Seulu do złudzenia przypominające rzekę, i to z rybami
10. Schody kredki w Poznaniu