Wycieczka na trzecie urodziny PoPoznaniu.pl!

Dokładnie w Walentynki Grupa Przewodników PoPoznaniu.pl świętować będzie swoje trzecie urodziny. Z tej okazji przewodnicy zaproszą na tradycyjny spacer tematyczny, który tym razem zatytułowany będzie “Nie tylko katedra i fara”.

– Dwie poznańskie bazyliki mniejsze są zdecydowanie najczęściej odwiedzane przez turystów, my spróbujemy zejść z tego utartego szlaku i sprawdzić, co kryją w sobie inne historyczne kościoły – zaprasza przewodnik Piotr Ciesielski i wyjaśnia, które świątynie zobaczą uczestnicy spaceru.

– Zwiedzimy dwa sanktuaria – Bożego Ciała i Przemienienia Pańskiego oraz kościół pw. św. Franciszka z Asyżu – mówi. – Na pewno wszyscy będziemy zaskoczeni, ile tajemnic się tam kryje i ile ciekawych historii mogą opowiedzieć te świątynie.

Wycieczki jak zwykle odbywają się w konwencji “freewalking tour”. Nie trzeba się wcześniej zgłaszać – wystarczy o godzinie 9 lub 14 przyjść przed kościół Bożego Ciała (wejście od ul. Krakowskiej) i odnaleźć przewodnika. Spacer odbędzie się niezależnie od pogody i liczby uczestników, a na zakończenie można podziękować prowadzącemu napiwkiem.

Nie tylko katedra i fara – spacer z przewodnikiem
sobota 14.02, godz. 9 i 14
kościół pw. Bożego Ciała wejście od ul. Krakowskiej