Hive61 w Starym Browarze, czyli wsparcie dla startupów

 Młodzi przedsiębiorcy oraz ci, którzy dopiero chcą nimi zostać –  spotkają się 17 lutego w Starym Browarze, by wymienić i zdobyć biznesowe doświadczenia. Spotkanie odbędzie w ramach Hive61 – świetnie rozpoznawanej i cenionej społeczności wspierającej startupy, czyli wchodzące na rynek firmy proponujące innowacyjne, nieznane dotychczas rozwiązania w najróżniejszych dziedzinach. 

Podczas najbliższego spotkania Hive61 w Starym Browarze:
– Christoph Sollich, The Pitch Doctor, opowie o tym, jak dobrze prezentować swój pomysł na biznes. Po wygraniu kilku nagród w kategorii “Best Pitch” (ang. najlepiej zaprezentowany pomysł) na hackathonach i startup weekendach, wiele startupów zaczęło prosić Christopha o rady, jak zaprezentować ich pomysły przed inwestorami i innymi potencjalnymi kontrahentami. Od kilku lat pomaga im jako The Pitch Doctor.

– Darius Moeni z Berlin Startup Consulting opowie o sposobach finansowania przedsięwzięć biznesowych na bardzo wczesnym etapie. Berlin Startup Consulting wspiera startupy w całej Europie. Zajmuje się zarówno consultingiem jaki i zbieraniem kapitału od podmiotów publicznych oraz prywatnych.

– Jakub Sobczak, założyciel PolakPotrafi.pl, opowie o crowdfundingu i projektach, jakie można w ten sposób sfinansować. PolakPotrafi.pl to pierwsza, największa i najprężniej działająca platforma finansowania społecznościowego (ang. crowdfounding) w Polsce.

– Paula Pul, prawniczka z Lawmore.pl opowie o aspektach prawnych prowadzenia biznesu. Lawmore.pl specjalizuje się w prawie autorskim i prawie nowych technologii, pomaga projektantom sprzedającym przez internet, twórcom mającym problem z prawem autorskim, znakami towarowymi oraz startupom potrzebującym stałego wsparcia prawnego. Doradza także m.in. w zakresie wprowadzania marki na rynek, jej pozycjonowania i strategii rozwoju.

17 lutego, wtorek, godz. 18:00, Słodownia +2, Stary Browar, wstęp wolny
Obowiązuje rejestracja: http://www.meetup.com/hive61/events/219645595/

Kolejne spotkania w Słodowni odbędą się 24 marca, 21 kwietnia, 19 maja i 23 czerwca.

Stary Browar i jego twórczyni Grażyna Kulczyk od lat wspierają startupy, czyli przedsięwzięcia proponujące innowacyjne rozwiązania stawiające pierwsze kroki na rynku. Należą do nich choćby Hector & Karger i Orska – znani i cenieni dziś projektanci, którzy swoją karierę biznesową rozpoczynali ze Starym Browarem, czy poznański startup Moophy produkujący niezwykłe place zabaw dla dzieci, będące jedną z atrakcji tegorocznych ferii w Starym Browarze. Jest nim także portal sezonmag.com łączący modę, prawo i biznes, wymyślony i prowadzony przez laureatkę specjalnej finansowej nagrody Grażyny Kulczyk “Kick to Fashion Industry” przyznanej przy okazji 10-lecia Starego Browaru w czasie Art & Fashion Festival 2013.

Hive61 to poznańska społeczność biznesowo-startupowa regularnie spotykająca się ,aby wymienić i zdobyć wiedzę oraz doświadczenia, poznać nowe osoby czy po prostu porozmawiać. Celem owych spotkań jest umożliwianie przedsiębiorcom kontaktu z osobami posiadającymi duże doświadczenie biznesowe, szczególnie zagraniczne, od których mogą się uczyć. Społeczność ta jest otwarta na wszystkich związanych z biznesem, startupami i organizacjami, którzy chcą działać i brać aktywny udział w tworzeniu społeczności. Spotkania Hive61 odbywają się raz w miesiącu w Słodowni w Starym Browarze i prowadzone są w języku angielskim. Do tej pory wśród prelegentów znaleźli się m.in. Rafał Han i Piotr Wierzbicki (Akademia Chance on Tour), Maximilian Van der Ahe (Batahaus), Paweł Chudziński (Point Nine Capital), Daniel Mendalka (People+) czy Mike Bradshaw (AppCademy).