Puchar Europy w Judo – sukces Vanessy Machnickiej i Elizy Wróblewskiej

Poznanianka Vanessa Machnicka zajmuje 9 miejsce na Pucharze Europy Juniorek Młodszych w Judo odbywających się w Zagrzebiu!

Vanessa pierwszą walkę wygrała przez ippon z Rumunką Gliga Paula, drugą walkę wygrywa przez yuko z Ukrainką Iriną Herasymenko. W walce ćwierćfinałowej Vanessa uległa Francuzce Lydii Boudouaia i trafiła do repasażu, gdzie przegrała z Włoszką Mariolą Sciciolą. To jest jej pierwszy start w nowej kategorii wagowej 52 kg i można go tylko pogratulować!

9 miejsce zdobyła także Eliza Wróblewska (57 kg). Eliza tak jak jej klubowa koleżanka Vanessa zwyciężyła 2 pojedynki i 2 pojedynki przegrała. Eliza w pierwszej walce w ciągu 15 sekund wygrała z Włoszką Fabianą Carbone na ippon (uchimata), natomiast w drugiej walce także na ippon zwyciężyła z Lucy Day.

W walce o półfinał po bardzo wyrównanym pojedynku z Marine Giraud, późniejszą srebrną medalistką pucharu, nasza zawodniczka przegrała i wpadła do repasaży. Tam walczyła z Flaką Loxna z Kosowa, a ponieważ podczas regulaminowego czasu obie zawodniczki zdobyły yuko, doszło więc do dogrywki i w doliczonym czasie Eliza przegrała walkę i odpadła z pucharu plasując się na 9 miejscu.

To pierwszy start zawodniczek z Akademii Judo Poznań w Pucharze Europy w tym roku – ich trenerzy mają nadzieję, że podczas kolejnego pucharu, którzy odbędzie się 14 marca w Hiszpanii, dziewczyny już staną na podium…