Masz start-up? Zgłoś się do konkursu!

Poznań to miasto start-upów – a przynajmniej często tak się mówi. Teraz studenci będą mieli szansę to udowodnić. Wystartował bowiem ogólnopolski konkurs na Odkrycie Roku 2015. Główną nagrodą jest m.in. finansowanie projektu aż do 500 tys. zł!

Odkrycie Rynku 2015 to ogólnopolski konkurs, organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Celem jest wyróżnienie najlepszych studenckich start-upów ostatnich lat. Misją konkursu jest propagowanie przedsiębiorczości wśród osób młodych i ukazanie im najlepszych technik biznesowych.

Konkurs jest podzielony na 2 etapy. W pierwszym z nich jury konkursu wybierze 6 najlepszych start-upów. Następnie każda z wybranych firm w ciągu dwóch tygodni będzie musiała przygotować krótki materiał promocyjny prezentujący działalność firmy, jej plany na przyszłość oraz korzyści wynikające z prowadzenia własnej działalności. Filmy zostaną poddane głosowaniu oraz ocenie jury.

W jury konkursu zasiądą specjaliści branży, przedstawiciele: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Lewiatan Business Angels, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Centrum im. Adama Smitha.

Każdy uczestnik zostanie zaproszony na warsztaty prowadzone przez Startup Academy. Trójka finalistów będzie miała niepowtarzalną okazję zaprezentowania się przed inwestorami Lewiatan Business Angels. Zwycięzcy otrzymają bilety na pełnometrażowe warsztaty od Startup Academy. Mogą też liczyć na pomoc Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i zdobyć aż do 500 tys. zł! Ale to nie wszystko – najlepszy start-up ma szansę na zwiększenie rozpoznawalności marki poprzez publikację informacji o zwycięzcach wraz z opisem przez naszych patronów medialnych oraz otrzyma narzędzie do monitorowania internetu i social media od Brand24.

Konkurs przeznaczony jest dla studentów lub absolwentów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 22 lutego, przy czym mogą to robić zarówno właściciele firm jak i osoby zupełnie z nimi niezwiązane. Wyniki zostaną ogłoszone 10 kwietnia podczas uroczystej gali finałowej w Warszawie.