Koleje Wielkopolskie z tytułem Solidna Firma 2014

Za terminowe regulowanie wszelkich zobowiązań oraz poszanowanie ekologii i praw konsumenta spółka Koleje Wielkopolskie uzyskała certyfikat Solidna Firma.

Program Solidna Firma od momentu inauguracji w 2002 roku promuje, wspiera i nagradza polskie firmy za ich solidność, transparentność i konsekwencję w dążeniu do osiągania sukcesów. Tytuł przyznawany jest w ramach Programu Gospodarczo-Konsumenckiego Solidna Firma „Biała Lista”. Zgłoszone przedsiębiorstwa przechodzą trzyetapową weryfikację dokonywaną przez ekspertów, konsumentów i partnerów programu.

Spółka Koleje Wielkopolskie po raz pierwszy znalazła się w programie. Otrzymała tytuł za terminowe regulowanie wszelkich zobowiązań oraz poszanowanie ekologii i praw konsumenta. Certyfikat, w imieniu spółki, odebrał Włodzimierz Wilkanowicz, prezes zarządu.
– To ogromny zaszczyt, ale i zobowiązanie – podkreśla Włodzimierz Wilkanowicz. – Oznacza dla nas nieustanne doskonalenie, stałe zwiększanie oferty, ale również wielką odpowiedzialność: wobec pasażerów, pracowników, partnerów. Opracowaliśmy wieloletnie plany rozwoju, oparte na ścisłej współpracy z samorządem województwa wielkopolskiego. Ich głównym celem jest zapewnienie jeszcze wyższego poziomu usług i budowa nowego wizerunku przewoźnika kolejowego.

Jak wyjaśnia Jerzy Kwieciński, wiceprezes Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości Program Gospodarczo-Konsumenci Solidna Firma, najbardziej solidne firmy są przyjazne otoczeniu.
 – To od solidnych firm zależy jak wygląda gospodarka naszego kraju, jak tworzone są miejsca pracy i jakiej są one jakości, zależy od nich przyszłość naszego kraju, naszego społeczeństwa i to, jak będziemy się w Polsce czuli – zauważa.

Zatrudniająca obecnie niemal 600 osób spółka Koleje Wielkopolskie została powołana do życia uchwałą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 28 września 2009 roku. Jej zadaniem jest wykonywanie przewozów pasażerskich w obrębie województwa wielkopolskiego. Obecnie Koleje Wielkopolskie obsługują linie: Poznań-Wągrowiec-Gołańcz, Poznań- Zbąszynek, Poznań-Konin-Kutno, Poznań-Wolsztyn, Leszno-Zbąszynek, Leszno-Ostrów Wielkopolski oraz – od grudnia 2013 roku: Poznań-Mogilno (przez Gniezno).

W 2014 roku Koleje Wielkopolskie przewiozły ponad 7 mln 240 tys. osób. Z przeprowadzonej w ubiegłym roku wśród podróżujących ankiety wynika, że pasażerowie doceniają starania przewoźnika. Wśród „plusów” wymieniają najczęściej nowoczesny tabor przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych oraz wysokie kompetencje obsługi. Ponad 85% ankietowanych ocenia usługi świadczone przez Koleje Wielkopolskie jako dobre i bardzo dobre.