Poznańscy siatkarze pokonali gości z Chełmży

W kameralnym gronie, przy dopingu najwierniejszych kibiców, zawodnicy siatkarskiej drużyny AZS UAM Poznań wyszli zwycięsko z batalii z przeciwnikami z klubu KS Chełmża.

W Poznaniu nie ma drużyny siatkówki w najwyższej klasie rozgrywkowej – kibice więc muszą się “zadowolić” II ligą mężczyzn, gdzie gra AZS UAM Poznań. Swe mecze rozgrywa w niewielkiej hali sportowej przy ulicy Młyńskiej, tam też odbyło się spotkanie z KS Chełmża.

Od początku ostro rozpoczęli gospodarze, szybko uzyskując przewagę, jednak przy stanie 15-8 coś się zatrzymało w drużynie UAM, i ostatecznie poznaniacy przegrali seta. Drugi  i trzeci set, to bardzo wyrównany pojedynek, ale raziły błędy w serwach obu drużyn. Serwisy  gości  najczęściej lądowały  w siatce, gospodarze zaś przestrzeliwali. W tych setach drużyny raczej traciły punkty a nie zdobywały. Trochę lepiej wyglądała ostatnia, czwarta część meczu, jednak też nie powalała na kolana. Ostatecznie poznaniacy mecz wygrali, punkty zdobyli, ale gra była raczej piknikowa.

AZS UAM Poznań – KS Chełmża
3:1 (21:25, 26:24, 25:20, 25:23)

Skład UAM – Sas, Jankowski, Karwoński, Radzikowski, Kolan, Lipski, Stasiński, Piórkowski, Dymecki, Wojdyński, Lisiecki.

Skład KS Chełmża – Ośmiela, Szylo, Wołoszuk, Ciemielewski, Kozłowski, Bielecki, Kordziński, Kierys, Detmer.