Modne targi ruszyły!

Elegancki mężczyzna powinien mieć kolorowe skarpetki i… muchę. A elegancka kobieta powiewną sukienkę w kwiaty i fascynator. Tyle można było wywnioskować z pierwszego dnia Targów Mody Poznań, które 25 lutego rozpoczęły się na MTP.

Miłośnicy mody pierwszego dnia targów mogli obejrzeć ofertę wystawców targowych – były to kolekcje handlowe, które znajdą się w sklepach jesienią tego roku. Później odrobinę oddechu zaserwowali widzom studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy wystąpili z własną kolekcją przygotowaną pod opieką artystyczną profesor Anny Korytowskiej. Jak zawsze było co oglądać: oryginalność szła w parze z bardzo dobrym wykonaniem oraz świetnym wyczuciem formy i stylu. Sądząc po kolekcjach, studenci pani profesor to bardzo obiecujący młodzi ludzie!

Po studentach zaprezentowali swoje kolekcje ich nieco starsi koledzy, którzy już skończyli uczelnie i teraz usiłują znaleźć swoje miejsce na rynku mody. To dla nich przygotowano aleję Young Fashion For Sale w pawilonie 8, gdzie można oglądać ich projekty, ale przecież wiadomo nie od wczoraj, że dobry ubiór wygląda najlepiej na modelu lub modelce i warto było zobaczyć, jak też kreacje świetnie wyglądające na wieszakach prezentują się w noszeniu.

Z pewnością warto było zwrócić uwagę na oryginalna i ciekawą biżuterię marki Oyca, niestandardową kolekcje skarpetek Many Mornings oraz much Wooded. A poznańskim powodem do dumy z pewnością był pokaz Place for Dress, poznańskie firmy założonej przez dwie siostry, absolwentki Uniwersytetu Ekonomicznego, które projektują i szyją zjawiskowe i niezwykle kobiece sukienki. A jeśli dodamy, że kreacjom towarzyszyły wspaniałe fascynatory YOKO Design, czyli Ewy Okularczyk – to właściwie nic więcej nie trzeba dodawać i można już tylko zachwycać się finalnym efektem…

Pierwszy dzień targów zakończy się również mocnym akcentem – będzie to pokaz projektantki Agnieszki Światły oraz uczestników projektu „Polska Moda”, który odbędzie się podczas Wieczoru Branżowego rozpoczynającego się o godzinie 18.