Poznań City Center AZS – VBW Gdynia 74:58

To był mecz! Po obu stronach doskonałe zawodniczki, zmotywowane i zdecydowane wygrać za wszelką cenę – a sam mecz dynamiczny, szybki – i z wynikiem, którego do końca nie można było być pewnym…

Drużyna VBW GTK Gdynia przyjechała na podbój Poznania ze swoim atutem, czyli Katarzyną Dydek. Ale niewiele im to pomogło. Wprawdzie przez kilka pierwszych minut gdynianki rządziły na parkiecie, jednak poznanianki pozwoliły im jedynie na tyle – a później wzięły się do roboty i już w 6. minucie stan punktów wynosił 20:5!

Poznanianki zdobyły prowadzenie, ale nie bardzo umiały je utrzymać, a może łatwe zwycięstwo uśpiło ich czujność – i pozwoliły przeciwniczkom na zmniejszenie przewagi. Zanim ponownie zdominowały boisko, gdynianki zmniejszyły przewagę z 15 do zaledwie 6 punktów.

Jednak dziewczyny z Poznania wystarczająco szybko zorientowały się w niebezpieczeństwie i szybko odzyskały przewagę nad przeciwniczkami, którą utrzymały już do końca spotkania. To był piękny, dobry mecz i trzymał w napięciu od początku do końca. Oby tak dalej.

Poznań City Center AZS – VBW Gdynia 74:58 (27:14, 13:16, 23:13, 11:15)