Weekend w Poznaniu: gdzie się bawić?

Dla najmłodszych spotkanie ze Zwierzyńcem albo poranek w teatrze, a dla nieco starszych Rocket Festiwal 2015 w Arenie z Luxtorpedą i Hey, lady Pank akustycznie i półfinały wyborów Miss Polski Wielkopolski – atrakcji z pewnością nie zabraknie podczas tego weekendu.

27 lutego o 19 Eskulap zaprasza na koncert zespołu “Trzeci wymiar”, a o tej samej porze Dom Kultury Dąbrówka proponuje “Underground” Christo Bojczewa. O 20 w Wielkim żarciu zaczyna się weekendowa impreza Leave Home, a w w Pachy Poznań chętni zaczną podziwianie kandydatek na Miss Polski z naszego regionu. Również o 20 Blue Note zaprasza na koncert trzech wybitnych muzyków: Ulfa Wakeniusa, Leonarda Corradi oraz Tony Matcha grających utwory Wesa Mongomery’ego. A kto woli pobiegać – powinien się wybrać do parku Jana Pawła II, gdzie zaczyna się akcja Wilda Biega.

O 20.30 Andrzej Lajborek zaprasza na swój recital ballad i romansów rosyjskich do Teatru Nowego, o 21 w Tanner’s Irish Pub wystąpi zespół Beltaine, a w Oczy Poznań – Berlin Ekspres Kolektiv. O 21.30 Good Time Radio zaprasza na koncert Natalii Nykiel, a o 22 Ptapty proponują koncert zespołów Kixnare, Envee i Selvy.

A co się będzie działo w sobotę, 28 lutego? Oto propozycje na weekend dla najmłodszych.
W sobotę, i w niedzielę o godz. 11 warto się wybrać na spektakl o smokach w Teatrze Animacji. Ciekawym pomysłem na spędzenie soboty z dzieckiem mogą być także warsztaty Zwierzyniec pełen przygód w salonie Posnania ( przy Centrum Informacji Miejskiej), które rozpoczną się o godz. 11, a tematem przewodnim będzie książka Elizy Piotrowskiej “Nowe Zoo”. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, jakie zwierzęta mieszkają w poznańskim ogrodzie zoologicznym, rozwiążą dotyczące ich zagadki, rebusy i łamigłówki.

O 11 w sobotę zaprasza dzieci Strefa Zabawy w CK Zamek, a o 11.15 zaprasza Sito Sztuki w Muzeum Narodowym – cykl warsztatów dla dzieci polegający na tworzeniu prac przy wykorzystaniu różnorodnych technik plastycznych. Również o 11 rozpoczyna się poranek rodzinny w kinie Muza.

Natomiast w niedzielę 1 marca od godziny 10 Concordia Design zaprasza na Rodzinną niedzielę. Będą spektakle, wspólne projektowanie i zabawy dla całej rodziny. A o 10.30 CK Zamek zaprasza najmłodszych na spektakl “Stół-Ciuchcia-Miś”. Na zabawy i filmy zapraszają też kina Muza i Rialto od godziny 11.

Weekend dla starszych  
Sobotę warto zacząć o godzinie 10 przy ulicy Słupskiej, bo właśnie tam mieści się przeciwatomowy schron władz Poznania, który będzie można zwiedzać. O 13, 14 lub 15 zaprasza Muzeum Archeologiczne na specjalne oprowadzanie po wystawie “Verba volant, scripta manent”. O 15 w Arenie rozpoczyna się Rocket Festiwal 2015, podczas którego zagrają między innymi Hey, Luxtorpeda, Muchy i Happysad.

O godzinie 19 w Auli UAM rozpocznie się Koncert Galowy – Tenorzy Trzej, a o 20 są aż cztery koncerty do wyboru: Blue Note proponuje Anneke van Giersbergen & Arjena Lucassena, U Bazyla – koncert Diox i Kobry, w Teatrze Wielkim wystąpi Maryla Rodowicz akustycznie, a Ptapty proponują Muzykę Końca Lata. O 20.30 w Teatrze Nowym ballady i romanse rosyjskie zaśpiewa Andrzej Lajborek, o 21 w Alternativa Club wystąpi zespół Sick Live, a Niku Bowling zaprasza o 21 z okazji Dnia Kobiet wszystkie kobiety na wieczór w towarzystwie grupy Chippendales Models FX. A o 22 w Alligatorze rozpocznie się koncert Jam Band.

W niedzielę w samo południe Wielkopolskie Muzeum Wojskowe zaprasza na finisaż wystawy “Obcy mundur – dola taka”. O 18 w Auli UAM zagra Lady Pank akustycznie, a o 19 U Bazyla zaprasza na koncert zespołu Chromatica.

Weekend za free
W sobotę o 11 chętni do zwiedzania Głównej powinni się stawić na Rynku wschodnim przy przystanku autobusowym – będzie tam czekał na nich przewodnik, a wycieczka jest darmowa. O 14 nad Maltą rozpocznie się “PlenAir” , czyli program z plenerowy radiowej Czwórki. Dziennikarze poszukają sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu i sprawdzą, co jest szybsze – rower czy narty, jak grać w hokeja bez lodu oraz jak szybko wbiegać pod górkę.

O 16 warto zajrzeć do Starego Browaru, bo o tej porze na Szachownicy rozpocznie się recital nadzwyczajny prof. Maciej Pabicha “Polonezy polskie”.

Ciekawą propozycją na udaną sobotę jest także mecz I ligi koszykówki mężczyzn AZS Politechnika Poznań – Astoria Bydgoszcz, który rozpocznie się o 18 w hali UAM przy ul. Zagajnikowej 9, jak również koncert Sepia Ensemble o godz. 19 w Auli Nova, Pl. S. Stuligrosza 1 lub koncert Giorgio Barmani & The White Play Boys o godz. 21 w 9stóp Akademickie Centrum Kultury i Sportu.

O godzinie 19 w sobotę w Auli Nova rozpocznie się koncert poznańskiego zespołu muzyki współczesnej Sepia Ensemble. Natomiast w niedzielę o 19.30 warto się wybrać do kościoła św. Wojciecha na koncert “Pieśni natchnione”, który jest inauguracją XV Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej “La Confessione”.

To oczywiście nie wszystkie propozycje na weekend – więcej tradycyjnie znajdziecie w naszym Kalendarium. Zapraszamy!