Wilda Biega – i zaprasza na trasę!

Zima w zasadzie już minęła, więc tradycyjnie z wiosną na trasy ruszają biegacze. Wśród nich także Wilda Biega, amatorska grupa biegowa, która istnieje już ponad rok i skupia prawie 300 członków. Są to głównie mieszkańcy Wildy, których łączy wspólna pasja, jaką jest bieganie.

– Spotykamy się w każdy piątek o 20 w parku im Jana Pawła II pod pomnikiem Poznańskiej Pyry – mówi Mariusz Pohl, administrator Wilda Biega. – Choć każdy z nas prezentuje inny poziom kondycji, to spotykamy się, by razem spędzić czas i pobiegać po wildeckich ścieżkach w tempie i dystansie dogodnym dla każdego. Zdążyliśmy się już poznać wystarczająco dobrze, by razem poczuć się na siłach, by zorganizować coś więcej niż trening…

Bo na początku było to tylko takie sobie bieganie grupy pasjonatów. Ale czas mijał i z luźnej grupy powstał zespół, który uznał, że grupa biegaczy może przecież zadziałać znacznie więcej dla Wildy – doszli do tego wniosku podczas spotkania integracyjnego grupy Wilda Biega, które odbyło się z inicjatywy Michała Szumińskiego, oczywiście członka grupy…

Później Marcin Stachowiak, szef grupy biegi.wlkp, zaproponował grupie Wilda Biega zorganizowanie przy okazji V Wildeckiej Dziesiątki rozegranie I Mistrzostw Wilda Biega na 10 km.
– Nie zastanawiając się długo zabraliśmy się czym prędzej do pracy – śmieje się Mariusz Pohl. – Grupa nie posiada funduszy ani nie pobiera składek członkowskich, więc by Mistrzostwa mogły dojść do skutku, trzeba było zorganizować wsparcie ze strony wildeckich sponsorów, którzy ku naszemu zaskoczeniu bardzo entuzjastycznie odpowiedzieli na naszą prośbę o pomoc. Tak więc od sklepu sprzedającego herbaty i akcesoria do parzenia uzyskaliśmy wsparcie w postaci właśnie herbaty dla ponad 300 zawodników. Sklep budowlano – dekoracyjny sfinansował trofea, które zostały wręczone pierwszym zwycięskim trójkom. Miejscowa pizzeria ufundowała nagrody w postaci zniżek do każdego pakietu startowego. Sklep zajmujący się handlem obuwiem i odzieżą sportową dołożył od siebie bony na pokaźną sumę do wykorzystania na zakupy w swoim sklepie. Sklep rowerowy, również z Wildy, ufundował nagrody, a także czynnie włączył się w pomoc i organizację nie tylko Mistrzostw Wilda Biega, ale samej V Wildeckiej Dziesiątki użyczając teren sklepu jako miejsce dystrybucji pakietów startowych. Kolejny już raz w organizację V Wildeckiej dziesiątki oraz I Mistrzostw Wilda Biega na 10 km czynnie włączył się też Mariusz Zieliński, prezes ogródków działkowych, który osobiście bardzo zaangażował się w organizację biegu i bez którego pomocy nie byłoby możliwe przeprowadzenie tak udanej imprezy. Także Urząd Miasta Poznania wykazał pomoc w postaci użyczenia Bramy startowej, co na pewno przyczyniło się do promowania miasta.

Mimo nerwów przed startem i chwil zwątpienia, bo to w końcu wyszła naprawdę duża impreza, można orzec, że I Mistrzostwa Wilda Biega na 10 km zakończyły się pełnym sukcesem. Dla części członków Wilda Biega był to pierwszy w życiu bieg masowy, a wielu grupowiczów pobiło życiówki!
 
Idzie wiosna, a to oznacza, że Wilda Biega znów przystępuje do działania. W tym roku biegacze chcą rozwinąć ideę tzw. “biegów tematycznych” czyli krótkich, pięciokilometrowych biegów kończących się metą w oryginalnych i wartych promowania miejscach usytuowanych na Wildzie takich jak Lodziarnia Wildecka robiąca wyśmienite lody, wspomniany sklep z herbatami i pizzeria, miejscowa kręgielnia, kino, klub sportowy, sklep rowerowy, piekarnia i wiele, wiele innych.
 
Bądźcie więc czujni i czekajcie na hasło “Wilda Biega”! Bo w wildeckim biegu może wziąć  udział każdy chętny, ci z innych dzielnic też.