Natalia Safran: remix piosenki zdobywa listy przebojów!

Remix piosenki Natalii Safran, poznanianki mieszkającej i tworzącej w Hollywood, “All I Feel Is You” szturmuje Billboard i promuje premierę płyty “High Noon – RemiXES” oraz niezwykłą serię wideoklipów z międzynarodowymi gwiazdami ekranu – Weroniką Książkiewicz i Nadine Velazquez w zjawiskowych wcieleniach. Ale oczywiście pojawia się też Poznań – w końcu Natalia jest poznanianką!

“All I Feel Is You Club Mix” to najnowszy singiel duetu rodzeństwa Natalii Safran i Mikołaja Jaroszyka w kolaboracji ze słynnym kanadyjskim DJ’em Cajjmere Wray’em. Piosenka szturmuje właśnie najsłynniejszą listę przebojów świata, debiutując numerem 3 wśród Nowości Billboardu.
– “All I Feel Is You” jest dla nas wyjątkową piosenką – mówi Natalia Safran. – Kiedy nagrywaliśmy “High Noon” (album, z którego pochodzi) zaczęliśmy pracę właśnie od niej, bo była naszym ulubionym szkicem. Nad nią też męczyliśmy się najdłużej, tracąc po drodze kilka razy nadzieję, że będzie taka, jaką ją w głowie słyszeliśmy. Tak jakby istniała już gdzieś w przestworzach, zanim ubraliśmy ją w dźwięki. Kiedy wreszcie zaczęła nabierać odpowiedniego kształtu, od razu wiedziałam, że będzie moją ulubioną piosenką.

Okazało się, że utwór spodobał się nie tylko Natalii – wkrótce został wybrany na ścieżkę dźwiękową hollywoodzkiego thrillera “Hours” z Paulem Walkerem, a w celu promocji filmu i świetnej roli gwiazdora nakręcony został wideoklip. Tuż przed jego premierą aktor zginął w tragicznym wypadku samochodowym, a piosenka stała się hołdem dla jego pamięci, jednocząc fanów z całego świata.
 
Kiedy rok później Natalia i Mikołaj poznali DJ’a Cajjmere Wray, nie zdziwili się, kiedy wybrał właśnie “All I Feel Is You” spośród wszystkich ich piosenek, żeby stworzyć wspólny remix.
– To niezwykła przyjemność usłyszeć swoją twórczość przepuszczoną przez filtr innego artysty, kiedy robi to tak dobrze jak Cajj – mówi Mikołaj. – Club mix “All I Feel Is You” Wraya szybko zrobił furorę wśród klubowych DJ-ów i tanecznej publiczności w Stanach, a remix błyskawicznie trafił na legendarną listę Billboardu w pierwszej trójce najbardziej popularnych premier. Od tego czasu wspina sie coraz wyżej, w tym tygodniu zajmując 19 miejsce.

“All I Feel Is You” ujęła też innych DJ’ów prowadząc do kolejnych remixów, między innymi w wykonaniu legendy muzyki house – Sandiego Rivery. Zainspirowani elektryzującymi remixami Rivery i innych producentów (C.Castel, Wetty, .cee, Against Egoism), Natalia i Mikołaj postanowili zamienić słowa piosenki na obrazy i tak powstała seria niezwykłych wideoklipów ukazujących miłość z jej często skrajnymi obliczami.

Remixy Natalii i Mikołaja przyciągnęły też znane aktorskie osobowości, chcące przedstawić swoje interpretacje utworów. Tak powstało osiem fascynujących klipów, z takimi gwiazdami jak Weronika Książkiewicz – we wzruszająco pięknym wideo remixu Simona Mattsona i Tobiasa Manou, czy Nadine Velazquez – w uderzająco zmysłowym tańcu do remixu Sandy’ego Rivery i C. Castel.

Najbardziej prowokacyjny i intrygujący film zrealizowany został do utworu “All I Feel Feel Is You” (Sandy Rivera & C. Castel Deep Mix) feat. Nadine Velazquez.
– Wiedzieliśmy, że do klipu tego remixu musimy włączyć taniec, bo tylko on mógłby oddać, jak bardzo sensualny jest utwór Sandy’ego i Claudii – mówi Mikołaj.
– Od razu pomyśleliśmy o jednej z naszych ulubionych aktorek Nadine Velazquez – dodaje Natalia – bo jest niesamowitą tancerką, a kiedy tańczy, nie można po prostu oderwać od niej wzroku. Kiedy zagraliśmy Nadine remix Sandy’ego, od razu zgodziła się wystąpić w wideo, gotowa na wyzwanie, a oglądanie jej podczas kręcenia było fascynującym doświadczeniem. Nadine zapomina o świecie, słyszy tylko muzykę i jej oddaje całe ciało.

Efektem kolaboracji z aktorką, znaną choćby z takich filmów jak “Flight” (gdzie wystąpiła obok Denzela Washingtona) czy “My Name Is Earl”, jest wideoklip pełen zmysłowości i dynamiki, któremu trudno się oprzeć.

Scenariusz i reżyseria: Natalia Safran
    Obsada: Nadine Velazquez
    Zdjęcia: Anthony Balcorta
    Montaż: Kaha Hoffman
    Makijaż i włosy: Alfred Mercado

Pierwszy teledysk z filmowej oprawy płyty powstał do remixu producenckiego duetu: Simon Mattson i Tobias Manou.
– Świetny remix od zwykłej przeróbki różni się dla mnie tym, że mimo zupełnie innej estetyki potrafi zachować magię oryginalnej piosenki, a hipnotyzującym beatem podkręcić jej emocje do nowego poziomu. A do tęsknoty, niepokoju “All I Feel Is You” Simon i Tobias dodali własnych czarów. Słuchaliśmy i mieliśmy dreszcze – mówi Mikołaj.
– Pomysł na klip był jak piorun, narzucał się sam – intensywność muzyki i pulsujący rytm prosiły się, żeby złamać je czymś czystym, niewinnym – opowiada Natalia. – Tytułowe “All I Feel Is You” pokazać bez maski, rozebrać do emocjonalnej nagości. To z kolei wymagało aktorskiego kunsztu i odwagi. Chcieliśmy jak najdalej uciec od stylu mainstreamowych teledysków: nałogowej seksualizacji i montażowego ADHD. W scenariuszu Mikołaja najbardziej pociągał nas eksperyment – ten klip wymagał pełnego skupienia widza, bo musiał wciągnąć od początku do końca. I to było największe wyzwanie,  bo nasz pomysł polegał na nakręceniu wszystkiego na jednym ujęciu w minimalistycznym otoczeniu. Nie martwiliśmy się o intymność obrazu, bo za kamerą stanął Igor Drozdowski, wspaniały poznański fotograf i filmowiec. Pozostało znaleźć odtwórczynię głównej i jedynej roli. Od razu przyszła nam do głowy Weronika Książkiewicz, aktorka o wielkiej charyzmie i niezwykłej urodzie. Weronika bez wahania podchwyciła nasz pomysł i nie bojąc się ryzyka, dała popis swoich umiejętności: sugestywność, delikatność i zniewalająca zmysłowość. Efekt naszej wspólnej pracy możecie ocenić sami…

    Scenariusz i reżysera: Mikołaj Jaroszyk i Igor Drozdowski
    Zdjęcia: Igor Drozdowski
    Obsada: Weronika Książkiewicz

Kiedy reżyser Igor Drozdowski usłyszał po raz pierwszy remix C. Castel “All I Feel Is You Moon Rise” od razu do głowy przyszła mu diaboliczna wizja, którą z pasją zaczął przygotowywać do realizacji. Do wideoklipu zostały wybrane polskie modelki, znane z wybiegów największych światowych projektantów mody. Zbudowana została specjalna konstrukcja, na której aktorzy wyłaniają się z mroku jak na wystawie.
Eksperymentalne oświetlenie, awangardowy makijaż i intrygujące postaci. A efektem jest film tak mroczny jak zmysłowy – ciemne zaułki scenografii wydają się być odbiciem najgłębszych zakamarków duszy.
– Teledysk opowiada o zakamarkach umysłu, snach i stanie związania dusz – mówi Igor Drozdowski – a obraz świetnie ilustruje urzekająco enigmatyczny remix C. Castel do piosenki Natalii i Mikołaja.
A że na planie teledysku panowała nie tylko mroczna atmosfera, można się przekonać oglądając “making of” klipu…

    Scenariusz i reżysera, zdjęcia i montaż: Igor Drozdowski
    Obsada: Patrycja Laufer, Eliza Przysiecka, Sara Kordek, Iza Magiera, Mikołaj Jaroszyk
    Makijaż: Agnieszka Nowak

– Remix “All I Feel Is You” Wetty’iego ma w sobie tyle dobrej energii i pozytywnych wibracji, że wyobraziliśmy sobie do niego scenerię pełną słońca i humoru – mówi Mikołaj Jaroszyk.
– Kilka dni przed usłyszeniem “All I Feel Is You (Wetty Remix)” – dodaje Natalia – Igor Drozdowski, nasz reżyser, opowiadał mi z zapałem o swoim najnowszym pomyśle na krótki film, nagrany jednym ujęciem i kamerą grającą rolę jednej z postaci. Pomysł spodobał mi się bardzo, taka polsko-francuska nowa fala na luzie i z dużym poczuciem humoru, a remix Wetty’iego już wkrótce podsunął nam okazje sprawdzenia go w boju.
Próba ta zakończyła się sukcesem, a wideo do “All I Feel Is You (Wetty Remix)” jest czarującym fragmentem z życia, z dużym przymrużeniem oka i niespodziewanym realizatorskim twistem.


    Scenariusz i reżyseria: Igor Drozdowski
    Zdjęcia: Igor Drozdowski
    Obsada: Natalia Safran
    
– Słuchając remixu “For Lou Lou” (Wetty Remix) widziałam przed oczyma miasto nocą, spowite ciemnością i tajemnicą – mówi Natalia. – Postanowiliśmy razem z Igorem Drozdowskim nakręcić zdjęcia w Poznaniu, rodzinnym mieście naszej trójki. Trudno się nie zgodzić, że nocą jest szczególnie piękny, a dzięki Igorowi w naszym wideo także bardzo enigmatyczny.


    Scenariusz i reżyseria: Natalia Safran, Igor Drozdowski, Mikołaj Jaroszyk
    Zdjęcia i montaż: Igor Drozdowski
    Obsada: Natalia Safran, Mikołaj Jaroszyk

– Jak opowiedzieć o związku kobiety i mężczyzny nie kręcąc komedii romantycznej? Najlepiej nakręcić krótki klip i pozostawić duży margines niedopowiedzenia – śmieje się Mikołaj. – Kiedy rozmawialiśmy z Mikołajem o scenariuszu do “All I Feel Is You (.cee Remix)” do roli dziewczyny bez wahania zaproponowałem Joannę Opozdę. Robiliśmy z Joanną wcześniej wspólną sesję zdjęciową i wiedziałem, że nie tylko jest nadzwyczaj fotogeniczną i piękną kobietą, ale przede wszystkim rewelacyjną aktorką.
– Jak to w związku, a dokładniej w trójkącie, bo z Igorem za kamerą, na planie było bardzo wesoło – żartuje Mikołaj. – A na ekranie jak w życiu: nostalgia za tym, co pięknego i romantycznego się wydarzyło i oniryczna niepewność, co dalej. Poza tym obserwowanie Joanny, znanej szerszej publiczności z ról w “Pierwszej miłości”, “M jak miłość”, czy “Barwach Szczęścia” – przy pracy to czysta przyjemność. Gra naturalnie i z wdziękiem, a kamera ją uwielbia. Myślę, że duże role filmowe z jej udziałem to tylko kwestia czasu.


    Scenariusz i reżyseria: Igor Drozdowski, Mikolaj Jaroszyk
    Zdjęcia i montaż: Igor Drozdowski
    Obsada: Joanna Opozda, Mikołaj Jaroszyk

– Kiedy LUK znany jako Against Egoism przygotował dla nas swoją interpretację naszego “Big Wave’a”, nie mogliśmy oderwać od niej uszu. Narastające, hipnotyczne wprowadzenie i pulsujące jak fale dźwięki z podróży w innym świecie. Nie mieliśmy wątpliwości jak przełożyć muzykę na obraz – mówi Natalia. – Chcieliśmy nakręcić coś odrealnionego, coś z pogranicza jawy i snu. – A kiedy do tych impresji dołożyć tytuł oryginalnej piosenki “Big Wave” czyli “wielka fala”, nie mieliśmy innego wyjścia, jak zanurkować i innego świata poszukać pod wodą – dodaje Mikołaj.


    Scenariusz i reżyseria: Natalia Safran, Mikołaj Jaroszyk
    Zdjęcia i montaż: Igor Drozdowski
    Obsada: Natalia Safran, Mikołaj Jaroszyk