MKS zaliczył porażkę

Nie udało się piłkarzom ręcznym MKSu Poznań zwyciężyć w trzecim meczu z rzędu. Poznańscy szczypiorniści w sobotę musieli uznać wyższość MKSu Piotrkowianin Piotrków Trybunalski ulegając na boisku rywala 28:33.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Rafała Przybylskiego awansowali na drugie miejsce w tabeli. Spotkanie od początku do końca kontrolowali miejscowi.Po trzydziestu minutach gospodarze prowadzili 18:13 choć jeszcze trzy minuty wcześniej po bramce najskuteczniejszego w poznańskiej drużynie Bartosza Przedpełskiego było tylko 15:13. Po zmianie stron Piotrkowianin spokojnie kontrolował przebieg widowiska, a koncert swojej gry zaprezentował tercet Sebastian Iskra – Adam Pacześny – Tomasz Mróz. Wspomniana trójka zdobyła dla swojego zespołu w sumie aż 24 bramki i walnie przyczyniła się do zwycięstwa swojej drużyny.

Poznaniacy zagrali w tym meczu bez Rafała Niedzielskiego, Krystiana Kaczmarka i narzekającego na ból z łydce Daniela Bartłomiejczyka. Najwięcej bramek dla czerwono-czarnych zdobył wspomniany wcześniej Przedpełski, który zaliczył sześc trafień. Jedną bramkę mniej zdobyli Krzysztof Martyński i Maciej Tokaj.

W kolejnym swoim meczu poznaniacy zagrają przed swoją publicznością z KS Warszawianka, która mimo dużych problemów kadrowych pokonała w ostatnim meczu Kar-Do Gdynia różnica dwóch oczek.