AZS Politechnika Poznań – Astoria Bydgoszcz 62:73 (20:10, 16:26, 13:25, 13:12)

Koszykarze AZS Politechnika Poznańska przegrali z Astorią Bydgoszcz po bardzo nierównym meczu. Poznaniacy nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Spotkanie zaczęło się interesująco i dobrze dla poznaniaków, którzy po pierwszej, bardzo dobrej, kwarcie prowadzili 20:10. Niestety, była to też najlepsza dla nich kwarta tego spotkania. W drugiej i trzeciej poznaniacy pozwolili gościom przejąć inicjatywę, co zaowocowało dwiema kolejnymi przegranymi 16:26 i 13:25.

W ostatniej kwarcie gospodarze starali się odrobić straty, jednak goście spokojnie kontrolowali grę i poznaniakom udało się zdobyć jedynie o jeden punkt więcej niż gościom. Co ciekawe, siła Astorii nie polegała na tym, że była o tyle lepsza od AZS, ale na tym, że umiejętnie punktowała słabe punkty zawodników z Politechniki Poznańskiej.

AZS: Szydłowski 15, Rutkowski 10 (2×3), Rzeczkowski 8 (2), Baszak 6, Budnikowski 0 oraz Rostalski 12, Krawiec 5, Wielechowski 4 (1), Janowski 2, Andrzejewski 0, Pawełczyk 0

Astoria: Prostak 19 (3), Barszczyk 12 (1), Lewandowski 12 (2), Szyttenholm 11 (1), Fatz 11 oraz Obarek 4 (1), Krzywdziński 4, Kutta 0, Robak 0, Frąckiewicz 0