Weekend w Poznaniu – gdzie się bawić (nie tylko) w Dzień Kobiet?

Koncert Orkiestry Miasta Poznania z trzema tenorami, Dzień Kobiet w Starym Browarze, spektakle, koncerty i konkursy – oto kilka propozycji na 7 i 8 marca!

Tegoroczny Dzień Kobiet przypada w niedzielę, ale już sobota będzie pełna propozycji dla pań. Dobrą propozycją na udany weekend może być wydarzenie, które w sobotę odbędzie się w Concordia Design (od 11 do 17). Tam bowiem odbędzie się Concordia Women, czyli kiermasz, pokazy mody i różne atrakcje dla pań. Nie zabraknie także konsultacji dotyczących urody oraz różnych pyszności.

Także o 11 na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpocznie się 4 edycja Rajdu Samochodowego “Motofanki”. W programie różnego rodzaju motopróby, gry, zabawy i… zabiegi pielęgnacyjne, a także atrakcyjne nagrody.

Kto zaś woli nieco kultury, na pewno nie może zapomnieć o wieczornych koncertach – zespoły In Mourning, Majalis i Lacrima zagrają w klubie U Bazyla, natomiast Kari wystąpi w klubie Oczy. Kobietom (i nie tylko) polecić zaś można szczególnie spektakl Prezydentki, którego premiera odbędzie się właśnie w sobotę w Teatrze Nowym.

Niedzielę można rozpocząć koncertowo i wiosennie, ponieważ o godz. 11.00 w auli Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Poznaniu odbędzie się koncert Orkiestry Miasta Poznania. Zespół w ramach swojego jubileuszu 60-lecia i z okazji Dnia Kobiet, dla wszystkich pań i nie tylko zagra z towarzyszeniem grupy Tenorzy Trzej, czyli Karola Bochańskiego, Marka Szymańskiego i Bartłomieja Szczeszka. Orkiestrę Miasta Poznania poprowadzi zaś Jarosław Goerlich. Na program koncertu złożą się najpiękniejsze i najpopularniejsze arie oraz piosenki, jak również popisy taneczne w wykonaniu mażoretek orkiestry.

Z okazji dnia kobiet można także… demonstrować. Punktualnie o godzinie 12 wyruszy bowiem z ulicy Półwiejskiej (przy Starym Browarze) coroczna Manifa. W tym roku hasło przewodnie brzmi: “Dość przekrętów w sprawie alimentów”.

Z okazji Dnia Kobiet w Stawym Browarze zadbano nie tylko o materialną (jak co roku w butikach czeka na Panie wiele ofert specjalnych i rabatów), ale przede wszystkim duchową stronę wszystkich pań. W programie niezwykle inspirujące spotkania z najlepszymi trenerkami rozwoju osobistego z Dojrzewalni Róż, m.in. Renatą Arendt-Dziurdzikowską oraz cenionym autorem i znawcą kobiecej natury, Wojciechem Eichelbergerem. Odbędą się one na Szachownicy Starego Browaru, od godziny 13, wstęp jest wolny, bez zapisów.

Natomiast Anna Miklosik-Ciorga oraz Dominik Górny o godzinie 18 w klubie Waga Miejska zapraszają na “Panowie Paniom! – muzyczny wieczór z okazji Dnia Kobiet”. Wystąpi m.in. Krzysztof Łęcki, zespół Dubstep Wave i duet Magda Matusiak i Piotr Krugiołka.

O godzinie 19 rozpocznie się spektakl Randka w ciemno w Moim Teatrze, Republika Sztuki Tłusta Langusta przedstawia spektakl pt. Ćma. Marylin Monroe, jakiej nie znacie, a klub Blue Note organizuje koncert, na którym Wojciech Korda i Niebiesko-Czarni przypomną największe przeboje tej polskiej supergrupy.

To tylko kilka propozycji spędzenia czasu w weekend – jak zwykle pełna gama wydarzeń znajduje się w naszym Kalendarium!