Poznań City Center AZS wygrywa!

Akademiczki z Poznania zwyciężyły Uniwersytet Warszawski 59:52 i zapewnił sobie minimum 2 miejsce przed fazą play-off.

Uniwersytet walczył w tym meczu o wejście do pierwszej czwórki i szansę gry o Ekstraklasę, i tylko zwycięstwo mogło mu to zapewnić. Zaczęły więc mocno zmobilizowane i skoncentrowane, co bardzo zaskoczyło poznanianki. Początek spotkania to prowadzenie warszawianek w 3 minucie 5:0 i na koniec pierwszej kwarty 20:9.

Druga odsłona meczu to przebudzenie się akademiczek z Poznania, a sygnałem do odrabiania strat była “trójka” Karoliny Budeń. Dorzuciła ona w tej kwarcie jeszcze dwa rzuty trzypunktowe, za każdym razem doprowadzając do remisu (22:22 i 27:27). Poznań City Center AZS do szatni schodził – z minimalnym, ale jednak – dwupunktowym prowadzeniem (29:27).

Początek drugiej połowy spotkania to znowu remis na tablicy wyników 29:29. W tej części kwarty szala zwycięstwa przechodziła raz na stronę akademiczek z Warszawy, a raz na stronę akademiczek z Poznania. Świetnie zaczęła grać kapitan PCC AZS, Kinga Woźniak, która inicjowała szybkie i skuteczne akcje. Sama zdobyła 5 punktów w 3 kwarcie, a kolejne 8 dołożyła w ostatniej, przyczyniając się do wyraźnego prowadzenia poznanianek w 4 części meczu. Na 2 minuty przed końcem spotkania PCC AZS prowadził 15 punktami (59:44).

Warszawianki zaczęły szybko odrabiać straty, na szczęście dla poznanianek zabrakło im czasu. Mecz zakończył się 7 punktową przewagą Poznań City Center AZS. Świetne zawody zagrała Karolina Budeń, która w całym meczu rzuciła 4 “trójki”, miała 6 zbiórek, 4 asysty, 3 przechwyty. W sumie poznanianki rzuciły 9 celnych rzutów trzypunktowych: po 2 Kinga Woźniak i Elżbieta Giedrojć, a jeden Paulina
Adamowicz, i to w tym elemencie statystyk poznańskie akademiczki zdecydowanie górowały. Reszta elementów gry była bardzo wyrównana.

AZS Uniwersytet Warszawski – Poznań City Center AZS 52:59 (20:9, 7:20, 13:14, 12:16)

PCC AZS: Karolina Budeń 16, Kinga Woźniak 15, Paulina Adamowicz 9, Elżbieta Giedrojć 8, Patrycja Szelągowska 5, Magdalena Wojdalska 4, Daria Marciniak 2, Marcelina Pawlikowska, Agata Siwińska, Joanna Rzeszutek, Kinga Banach

AZS Uniwersytet: Katarzyna Sobczyńska 19, Magdalena Romanek 14, Monika Radomska 6, Justyna Owczarek 5, Natalia Panufnik 2, Monika Bieniek 2, Anna Pawłowska 2, Sylwia Zabielewicz 2.

Mecz w Warszawie był też wyjątkowy dla kilku poznańskich kibicek, które wygrały konkurs organizowany przez Galerię Poznań City Center oraz pierwszy zespół PCC AZS, na najlepszą stylizację kibicowską. Miały one możliwość doświadczenia klimatu, jaki panuje podczas meczów wyjazdowych, podróżując z zespołem jednym autobusem, obserwując przygotowania do spotkania oraz spożywając z zespołem posiłek pomeczowy. Gratulujemy!!!

Ostatni mecz przed play-offami poznanianki zagrają w środę 18 marca w Poznaniu w hali POSiR A. Przeciwnikiem będą uczennice z Łomianek.