Brąz i srebro dla podopiecznych Akademii Judo Poznań

Podczas Pucharu Polski Juniorek w Judo w Pile brąz wywalczyła Oliwia Gawron w wadze do 78 kg. Wygrywając 2 walki i 2 przegrywając zdobyła swój pierwszy cenny medal w nowej kategorii wagowej i wiekowej. Jedne zawodniczki zdobywają medale w Hiszpanii drugie zawodniczki w Portugalii, w Coimbrze. Oliwia Piechota z naszej Akademii Judo Poznań, obecnie reprezentantka Wielkiej Brytanii, zdobyła w Pucharze Europy Juniorek srebrny medal.

W zawodach w Pile w wadze do 52 kg – VII miejsce zajmuje Kamila Busse. W zawodach brali udział również Maciek Szulc, Kacper Kubiak, Agata Szafran oraz Marcel Piechowiak – którzy niestety po pierwszych walkach odpadli z turnieju. Przypomnijmy że Agata, Kacper, Marcel są pierwszym rocznikiem Juniora Młodszego, także był to ich pierwszy start w juniorskim judo.

Natomiast siedemnastoletnia Olivia Piechota jako juniorka młodsza wywalczyła srebro w Coimbrze w starszej kategorii wiekowej, więc jest to ogromny sukces zbliżający do udanych kolejnych pucharów w kategorii 44 kg.