Adam Barduła na co dzień patroluje centrum Starego Miasta. Jadąc prywatnym samochodem ze Szczecina do Poznania (w rejonie Stargardu Szczecińskiego) zauważył, jak kierujący motocyklem marki Junak wymusił pierwszeństwo wjeżdżając z drogi podporządkowanej na główną. Strażnik zainteresował się jednak bardziej motocyklista, gdy zauważył, że ma on spory problem z utrzymaniem kierunku jazdy i porusza się po jezdni… wężykiem. Po całej szerokości pasa.
To wskazywało, że motocyklista może znajdować się pod wpływem alkoholu, więc strażnik zdecydował się na podjęcie działań. Przy zachowaniu szczególnej ostrożności w ruchu drogowym doprowadził do zatrzymania motocyklisty i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Natychmiast wezwał też patrol policji. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili podejrzenia strażnika, że motocyklista jest pijany – stwierdzili w pierwszym badaniu 2‰ w wydychanym powietrzu. Sprawę prowadzi policja ze Stargardu Szczecińskiego.













.png)






