Poznań na weekend: co robić, gdzie się bawić?

Piątek, 20 marca, warto zacząć od spotkania z Zosią Cudny, blogerką kulinarna i autorką książki. Spotkanie rozpocznie się o 18 w księgarni Matras w Galerii Malta. O tej samej porze w Muzeum Bambrów Poznańskich rozpocznie się prelekcja Przemysława Maćkowiaka “Za mundurem panny sznurem… o działalności rekonstrukcyjnej Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia”. W trakcie spotkania będzie można zobaczyć umundurowanie poznańskiego garnizonu z okresu międzywojennego, nie zabraknie również strojów cywilnych.

W ODK Pod Lipami wystapi zespół Projekt Volodia. Koncert rozpocznie sie o godzinie 19. O tej samej godzinie Nowe Kino Pałacowe zaprasza na ponad 9-godzinny maraton filmowy dla wielbicieli Tolkiena! Trzy ekranizacje “Władcy Pierścieni”: “Drużyna Pierścienia”, “Dwie Wieże” i “Powrót Króla” (reż. Peter Jackson) – wszystkie filmy w wersjach reżyserskich. Każdy, kto odważy się wziąć udział w maratonie, przed wyruszeniem w podróż otrzyma prowiant rodem z wyprawy Froda.

Również o 19 w Klubie Pod Minogą, rozpocznie się INFERNUM IN POLAND TOUR 2015, trasa promująca najnowszą płytę zespołu BETRAYER, “Infernum In Terra”, a w Auli UAM 116. Koncert targowy – oblicza klasyki. W programie utwory Prokofiewa, Mozarta, Czajkowskiego i Szostakowicza. Także o 19 rozpocznie się koncert Acid Drinkers w Eskulapie.

O 20 Piotr Bukartyk zagra w Blue Note, Cosovel w Oczach Poznań, a Muchos Cojones w Strefie B. Natomiast o 21 w Atmosferze zagra Rock And Roll 4 All, a Alternativa Club zaprasza na imprezę promującą Open”er Festival 2015. W tej odsłonie Dj Wetty zaprezentuje dyskografię zespołu Faithless i udowodni, dlaczego “God is a DJ”. W Trochę Kultury zagra Bruno Schulz, a o 21.30 Good Time Radio Cafe&Lunch zaprasza na koncert Osoka & Afroband. O 22 Alligator zaprasza na imprezę w klimatach Radia Luksemburg, a Wielkie żarcie – na moc atrakcji z okazji swoich drugich urodzin.

Sobotę warto zacząć o godzinie 10 od powitania wiosny w Składzie Kulturalnym w Galerii MM – to propozycja dla najmłodszych. O 10 rozpocznie się III Targ Rękodzieła – Wytwórnia w Tłustej languście. Również o 10 rozpocznie się Jarmark Wielkanocny na Starym Rynku. O 11 rozpocznie się wiosenny piknik na placu Asnyka i o tej samej porze zacznie się jubileuszowa, dziesiąta edycja zawodów cross duathlonowych XDU w Lasku Marcelińskim. Koniecznie trzeba też wejść na targi Książki dla Dzieci i Młodzieży, gdzie odbędzie się mnóstwo ciekawych spotkań i zabaw dla najmłodszych czytelników. A w samo południe rozpocznie się powitanie wiosny w palmiarni.

O 19 na spotkanie z Joanną Jodełką zaprasza Kupiec Poznański. O tej samej porze Arena zaprasza na
Symphonicę,  pierwsze w Polsce multimedialne widowisko z muzyką zespołów: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N’Roses, Aerosmith, Soundgarden, Nightwish, a Tłusta Langusta – na koncert zespołu Poznań! Co słychać? Miłosnicy rozrywki powinni się wybrać na Termy maltańskie, gdzie odbywają się trzecie eliminacje do Celebrity Splash.

O 20 koncert muzyki pasyjnej – Stabat mater dolorosa w klasztorze O.O. Dominikanów przy Kościuszki. W CK Zamek o tej samej godzinie wystąpi Lao Che, a w Blue Note światowej klasy wirtuoz oud (lutni arabskiej), Rabih Abou-Khalil – ten koncert odbywa się w ramach Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii. Również o 20 Atmosfera zaprasza na Noc fanów Depeche Mode, Teatr Wielki – na koncert Ryszarda Rynkowskiego, a Dragon na koncert Holly Blue.

O 22 w Alligatorze wystąpi Old School Rockers, a w Eskulapie Mad Professor. Natomiast o 23 w Studio LAB zagra Dustin Zahn.

Niedzielę oczywiście zaczynamy od zagłosowania na radnych naszych osiedli. O 11 warto  poznawać Poznań w stylu slow i przejść się z przewodnikiem po Wildzie. Start u zbiegu Wierzbięcic i Górnej Wildy. A o tej samej porze Koło Przewodników im. Marcelego Mottego serdecznie zaprasza na przechadzki ulicami naszego miasta – spotkanie u zbiegu Al. Wielkopolski i Pułaskiego.

O 11.30 w niedzielę rozpocznie się Rowerowe Powitanie Wiosny przy Starym Marychu, a o 12 – Pogrzeb Zimy 2015, który rozpocznie się na placu Wolności. Również o 12 w pawilonie 1 MTP rozpocznie się Babi Targ.

O 18 rozpocznie się koncert Garou w Arenie, kwadrans później zagra Perfect w Poznań Congress Center.

O 19 cała seria doskonałych koncertów: koncert zespołów Bacteryazz & Rock In Small Town U Bazyla, a w Auli UAM Kult Unplugged. O 20 Julia Marcell w Blue Note, no/ise crarinet w Cichej Kunie, Tymon & The Transistors w Eskulapie i  Moriah Woods w Alligatorze.