Czerwone Noski pomogą dzieciom w Poznaniu

Już od 24 marca, w każdy wtorek, niezwykli lekarze będą pojawiać się w Szpitalu Św. Józefa przy ul. Krysiewicza w Poznaniu. Wszyscy mali pacjenci, którzy ich spotkają dostaną receptę na dobry nastrój. Diagnoza brzmi: potrzeba więcej uśmiechu! W rolę lekarzy wcielą się przedstawiciele Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Lepsze samopoczucie ma wspierać dzieci w szybszym dochodzeniu do zdrowia.

Do poznańskiej drużyny klownów należy Tomek Nowaczyk, Wojtek Kowalczyk i Maciek Morze z kabaretu Czesuaf oraz Javier Coves.
– Od pół roku przygotowujemy się do tej wyjątkowej roli – mówi Tomek Nowaczyk z Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. – Przeszliśmy fachowe szkolenie pod okiem kolegów-aktorów, którzy na co dzień pracują z dziećmi w szpitalach w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Mieliśmy też wspólne próby i zajęcia z dziećmi w poznańskim szpitalu. W czasie naszych wizyt na oddziałach chcemy odciągnąć uwagę dzieci od strachu i niepokoju związanego z chorobą i długotrwałym pobytem w szpitalu. To cudowne chwile.

Fundacja Czerwone Noski – Klown w Szpitalu działa w Polsce od 2012 roku. Do tej pory klowni odwiedzili już ponad 10 000 małych pacjentów w szpitalach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie.