Rozmowy po helu na arkadyjskim tarasie

Sobotnie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w Fundacji Malta to zarówno spotkania ze znakomitymi postaciami polskiego teatru, jak i akcje performatywne, do których zapraszamy wszystkich naszych gości. Dlaczego? Bo wszyscy choć raz, nawet w skrytości, pragnęliśmy znaleźć się na scenie. Uczyńmy zatem z arkadyjskiego tarasu słynny Szekspirowski balkon! Przeczytajmy dialog Romea i Julii, pobawmy się frazami Wyspiańskiego lub pośmiejmy z monologów Adama Miauczyńskiego. Brzmi jak szaleństwo, ale w nim jest metoda.

W najbliższą sobotę, 28 marca, o godz. 15.30, taras budynku poznańskiej Arkadii, gdzie mieści się Fundacja Malta, wypełnią kolorowe balony z helem. Przeczytamy dialogi do mikrofonu, a nasze zniekształcone helem głosy zabrzmią głośno na Placu Wolności. Zapewniamy utwory z maltańskiej biblioteki (i nie tylko). Jeśli masz ulubiony tekst, przynieś go ze sobą! Dramatyczny Hyde Park to plan na sobotę. Wstęp wolny!

Muzyczny zastrzyk na sobotni Międzynarodowy Dzień Teatru w Fundacji Malta zaserwuje poznańska grupa indie popowa How Dare You Alexis.
Bezpłatne wejściówki na koncert czekają do odbioru w CIM-ie (ul. Ratajczaka 44).
 
Obchody święta teatru nie mogą odbyć się bez gwiazd polskiej sceny. Gościem specjalnym Malty będzie Adam Ferency, aktor teatralny i filmowy, od wielu lat związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Ferency zagrał w spektaklach takich reżyserów, jak Jerzy Grzegorzewski, Krzysztof Warlikowski, Krystian Lupa, Grzegorz Jarzyna. Wystąpił w filmach m.in. Agnieszki Holland, Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdy, Ryszarda Bugajskiego. Należy do grona najbardziej cenionych polskich aktorów przełomu XX i XXI wieku. Drugim gościem spotkania będzie Małgorzata Sikorska-Miszczuk, dramatopisarka i scenarzystka, autorka tłumaczonych na wiele języków sztuk, m.in. „Śmierci człowieka-wiewiórki”, „Burmistrza”, „Szajby” czy „Walizki”.

Dyskusja, którą poprowadzi Agata Wittchen-Barełkowska, teatrolożka i kierowniczka działu edukacji teatralnej w Teatrze Nowym w Poznaniu, rozpocznie się w sobotę o godz. 17.30. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję spektaklu “Burza” Shakespeare’a w reż. Krzysztofa Warlikowskiego. Wstęp wolny!