Zawodniczki Akademii Judo Poznań na podium

W dniach 28-29.03.2015 w Suchym Lesie odbył się XII Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci, Młodzików, Juniorów Młodszych. Ponad 1000 zawodników z 92 klubów rywalizowało na 6 matach o najwyższe laury. W kategorii Młodzików i Juniorów Młodszych był to oficjalny Puchar Polski zaliczany do Rankingu Polskiego Związku Judo, w sobotę walczyły Dzieci i Młodzicy.

Tym razem w sobotę szczęście nie dopisywało zawodnikom Akademii Judo – pomimo zaciętych pojedynków nie udało się przebić nikomu do strefy medalowej.

Zła passa odmieniła się w niedzielę podczas Pucharu Polski Juniorek Młodszych. Dwie nasze zawodniczki wywalczyły złote medale. Vanessa Machnicka zwyciężyła w kategorii wagowej 52 kg wygrywając 5 walk i pokonując w finale Aleksandrę Kaletę z Wolbromia. Eliza Wróblewska stanęła na najwyższym stopniu podium w wadze do 63 kg, podobnie jak Vanessa, wygrywając 5 walk. Najbardziej zaciętą walką okazała się walka półfinałowa, w której przez piękny ippon pokonała Basię Kulik z Warszawy – obecnie numer 1 w rankingu Pzjudo.

V miejsce uzyskały również nasze młodziczki: Olga Jarmuż 40 kg oraz Marta Potocka 44 kg. Osiągnięte miejsca zagwarantowały Akademii Judo Poznań 1 miejsce w klasyfikacji medalowej klubów wśród kobiet oraz 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej kobiet i mężczyzn.