Firmy i gminy “Fair Play” odebrały nagrody

Co nagradzamy? Rzeczy oczywiste: uczciwość, lojalność, odpowiedzialność, dobre relacje między partnerami, które niestety, wcale takie oczywiste nie są. I to dlatego należy podkreślać rzetelność w działaniach – powiedział marszałek Marek Woźniak podczas uroczystego spotkania laureatów programów „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2014, „Gmina Fair Play” 2014 i „Przyjazna Polska” 2014.

Program promocji kultury przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play” prowadzony jest przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym działający przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Celem programu jest propagowanie etyki w biznesie oraz promowanie i wyróżnianie firm, które działają zgodnie z tymi zasadami. W ostatniej edycji zostało uhonorowanych 65 podmiotów z naszego regionu.
 
Krajowa Izba Gospodarcza zakończyła także kolejną odsłonę konkursu „Gmina Fair Play”. Jego zadaniem jest wyłanianie i nagradzanie samorządów zaangażowanych w tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej oraz aktywnych w przyciąganiu nowych inwestorów.
 
Z kolei nagroda dla najlepszych menedżerów samorządowych – „Przyjazna Polska” to przedsięwzięcie, które narodziło się w wyniku chęci wskazania i wykorzystania potencjału polskich gmin oraz ich atrakcyjności.

Podczas wtorkowej uroczystości wielkopolscy laureaci wszystkich trzech konkursów odebrali dyplomy z rąk marszałka Wielkopolski, który serdecznie pogratulował im sukcesu. A jest czego gratulować: wśród 393 przedsiębiorstw, które otrzymały certyfikat “Przedsiębiorstwo Fair Play” aż 65 to firmy wielkopolskie.

Kapituła programu spośród laureatów wybiera dodatkowo najlepsze firmy, które otrzymują specjalną statuetkę: na 29 wyróżnionych w tym roku aż 11 firm pochodzi z naszego regionu.

Nagrodę główną za działania wykraczające poza obowiązujące standardy otrzymały firmy: ASD Toyota Ukleja, Cargill Poland, ZETO SA, WOOD-MIZER Industries oraz Zakład Instalacji Sanitarnych i Ogrzewczych Marian Płóciniczak.

Diamentową statuetkę za uzyskiwanie certyfikatu przez kolejne 15 lat otrzymały: Dom Wydawniczy Rebis, spółka Novol, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Kalisz oraz Farmapol. Platynową statuetkę za 10 lat otrzymywania certyfikatu dostały: firma Karlik, Lexius, “Mogral” Grzegorz Grabowski. Za dziewięciokrotne wyróżnienie certyfikatem Platynowy Laur otrzymały firmy: Andre Abrasive Articles, F5 Consulting, Komat Mieczysław Kozłowski, Policon, Segla oraz Zakład Utylizacji odpadów z Konina.

A firmy, które przez 5 lat otrzymywały certyfikat, dostały złote statuetki – to Alligator Polska, Amwin, Gembiak-Mikstacki, Oxytop, PPHU Fokus, Plastmet, PPHU “Adam-Oil” oraz PPHU “de facto”.  

Wszyscy laureaci mają prawo przez rok posługiwać się tytułem i znakiem “Przedsiębiorstwo Fair Play”, umieszczać je na swoich szyldach i materiałach reklamowych.

Dyplomy odebrali też wielkopolscy laureaci “Gmina Fair Play” – Kleszczewo i Tarnowo Podgórne (Tadeusz Czajka,  wójt Tarnowa, zdobył także tytuł “Samorządowego menadżera Roku 2014” – oraz zwycięzcy programu “Przyjazna Polska”, czyli miasto i gmina Kleczewo oraz miasto i gmina Gołańcz.

Organizatorem wydarzenia był Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Regionalna Komisja Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.