Obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia mija 10 rocznica śmierci papieża Polaka – i chociaż, jako że został ogłoszony świętym, kościół nie obchodzi jego rocznicy śmierci, to jednak w całym kraju odbywają się uroczystości upamiętniające tę rocznicę. Wielkopolskie obchody odbędą się na Lednicy.

Obchody są w tym roku znacznie skromniejsze – nie tylko dlatego, że rocznicy śmierci świętego kościół nie obchodzi, ale też dlatego, że rocznica wypada w Wielki Czwartek, pierwszy dzień Triduum Paschalnego.

Główne obchody w Wielkopolsce zaplanowano na Polach Lednickich – tam o godzinie 21 uczestnicy obchodów wspólnie przejdą pod pomnik Jana Pawła II, gdzie rozpoczną czuwanie, które potrwa do 21:37. Później zostanie rozpalone ognisko symbolizujące ogień Ducha św. i moc nauczania papieża Polaka, będą wspólne śpiewy i modlitwa, zostaną także odczytane fragmenty nauk Jana Pawła II.

W samym Poznaniu nie przewidziano szczególnych obchodów, jednak z pewnością wierni jak co roku po zapadnięciu zmroku będą przychodzić pod pomnik Jana Pawła II i krzyż na Łęgach Dębińskich, by zapalić znicz i pomodlić się do świętego.