Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Judo i Sumo

Srebrny medal pierwszego dnia Mistrzostw Polski Juniorek w Judo odbywających się 10-12.04.2015 w Jastrzębiu, wywalczyła Kamila Busse z Akademii Judo Poznań w kat. wagowej 48 kg.

W pierwszej walce szybciutko poradziła sobie z Martyną Maślanką z Płocka. W walce półfinałowej przez przepiękną uchi matę wygrała z Weroniką Krawczyk – zawodniczką gospodarzy, klubu Koki Jastrzębie. Walka finałowa rozstrzygnęła się na niekorzyść Kamili. Przez karę shido w dogrywce (po zakończeniu regulaminowego czasu) uległa zawodniczce z Piły Kasi Wiszniewskiej. Duży niedosyt po walce finałowej, bo wiemy, że wygrana była w zasięgu ręki!

W drugi dzień Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów Akademia Judo już nie zdobyła medali, chociaż była o włos: Tomek Jankowiak zdobył 4 miejsce w wadze 55 kg, Oliwia Gawron – 5 miejsce, a Justyna Gruszecka 7 miejsce – obie w kategorii 78 kg. W zawodach drużynowych w składzie: Kamila Busse, Vanessa Machnicka, Agata Szafran, Eliza Wróblewska i Oliwia Gawron także nie udało się wywalczyć medalu i rywalizacja zaowocowała ostatecznie IV miejscem.

Natomiast 11-12.04.2015 w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Sumo.
Reprezentantka KS Akademii Judo Poznań Laura Wróblewska została wicemistrzynią Polski do 50 kg. Jest to pierwszy medal Laury w zawodach tak wysokiej rangi jak Mistrzostwa Polski. Laura w efektywnych pięknych stylach wygrywała swoje pojedynki z rywalkami, przegrała tylko walkę finałową z bardzo utytułowaną zawodniczką – Karoliną Pietrzak z Syrena Gnojnic Mistrzynią Europy. Mniej szczęścia mieli Arkadiusz Bartkiewicz i Jakub Doda, którzy po zaciętym pierwszym pojedynku przegrali i odpadli z turnieju.