Polonia Poznań – Błękitni Stargard Szczeciński 6-1 (4-0)

Poznanianki nie miały problemu z pokonaniem klubowych koleżanek słynnych piłkarzy ze Stargardu Szczecińskiego. Niestety, piłkarki nie reprezentowały tego poziomu, co ich koledzy z Błękitnych – i to było widać na meczu.

Od początki gospodynie miały przewagę. Mimo że do przerwy było 4-0 dla gospodyń, to oceniając grę Błękitnych może dziwić, że tylko taką przewagę miały poznanianki… Zawodniczki ze Stargardu do przerwy jedynie dwa razy tak faktycznie zagroziły bramce Polonii. Początek drugiej połowy to z kolei konsternacja i bramka dla gości – po ewidentnym gapiostwie gospodyń. Ale i tak w tej części meczu przewaga była po stronie Polonii, Błękitne właściwe raz poważnie zagroziły i postraszyły zdobyciem gola.

Busza, Szafran, Marczak, Czudzińska, Tyl oraz Rezler miały okazje do zdobycia  goli i bez przesady można powiedzieć, że wynik dwucyfrowy dla gospodyń nie byłby wynikiem krzywdzącym. Ozdobą spotkania był gol Agnieszki Rezler. Wykonywała rzut rożny, który “rogalem” przeleciał przed całą obroną Błękitnych i zaskoczył wszystkich, łącznie z bramkarką… Ta sama zawodniczka wcześniej, również z rogu, precyzyjnie podała Czudzińskiej, która zdobyła bramkę.

12 minuta 1-0 Szafran
16 minuta 2-0 Busza
35 minuta 3-0 Busza
43 minuta 4-0 Marczak
47 minuta 4-1 Ładniak
59 minuta 5-1 Czudzińska
73 minuta 6-1 Rezler

Polonia – Dewicka, Filipiak (Lewandowska) Nowak, Czudzińska, Kłosek Basia (Tyl), Szafran, Jacewicz, Ulikowska (Jaroska), Rezler, Marczak, Busza

Błękitne – Karpicka, Socha (Sienkiewicz), Konefał, Połeć, Sokołowska, Prędki (Kokolus), Silkowska (Konopka), Smurzyńska, Domagała, Krychowiak, Ładniak