Poznaniacy wzięli rewanż na warszawiakach!

W sobotę, 11 kwietnia 2015 roku, pełniący rolę gospodarzy zawodnicy Poznań Hussars wygrali z Gromem Warszawa 8:6 w meczu I ligi lacrosse.

Kibice zgromadzeni na trybunach stadionu WKSu Grunwald, mieszczącym się przy ulicy Promienistej 27 nie musieli długo czekać na otwarcie wyniku. Już w pierwszej minucie spotkania bramkę dla Gromu zdobył grający trener warszawiaków – Drew McCaleb po asyście Macieja Kawki.

Hussars nie pozostali dłużni i za sprawą indywidualnej akcji Marka Biesiady doprowadzili do stanu 1:1. Spotkanie w pierwszej kwarcie prowadzone było w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu padało wiele bramek. Ostatecznie na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 4:4. Bramki dla Hussars zdobywali Kamil Lamorski, Marcin Basiński (asysta Szymon Kowalewski) oraz Mladen Bukorović. Grom punktował za sprawą Macieja Kawki, Gawła Sypniewskiego oraz Łukasza Kielczyka.

Druga część meczu obfitowała w wiele błędów z obu stron. Dobrze w obu bramkach spisywali się Jerry Winiarek (Hussars) oraz Kacper Chmielewski (Grom). Jednak o jeden błąd więcej zrobili gospodarze, dzięki czemu warszawiacy wyszli na prowadzenie. Jedynego gola w drugiej kwarcie zdobył po indywidualnej akcji Maciej Kawka. Wynik po pierwszej połowie: 5:4 dla drużyny gości.

Po przerwie to znów warszawiacy zdobyli gola jako pierwsi. Swoją drugą bramkę w meczu zdobył Drew McCaleb po ładnej asyście Gawła Sypniewskiego. Hussars odpowiedzieli trafieniem dobrze dysponowanego tego dnia Mladena Bukorovića po szybkiej, dwójkowej akcji z Szymonem Kowalewskim. Serbski napastnik Hussars jeszcze raz zdołał pokonać Kacpra Chmielewskiego w tej kwarcie, po świetnym podaniu Marcina Basińskiego.
 
Czwarta kwarta w całości należała do drużyny Hussars. Bardzo dobrze spisywali się oni w obronie oraz grali skutecznie w ataku. Dzięki trafieniom Michała Trzaski (asysta Marka Biesiady) oraz Jędrzeja Bagińskiego (asysta Szymona Kowalewskiego), Hussars odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Polskiej Ligi Lacrosse.

Poznań Hussars 8:6 Grom Warszawa