MPK zaprasza do testowania… siedzisk tramwajowych

Kiedyś krzesełka w tramwajach były drewniane, potem metalowe. Od kilkunastu lat w poznańskich tramwajach i autobusach rządzą siedzenia z tworzywa, wyściełane miękką tkaniną, ale o tym, jakie siedziska będą w nich w przyszłości – zadecydują już sami pasażerowie. MPK zaprasza do testowania i opiniowania nowych siedzeń. I to już od 16 kwietnia!

Jak takie testowanie będzie wyglądać? Pasażerowie muszą się po prostu rozglądać za… czerwonymi siedzeniami.
– Od dzisiaj, razem z producentem siedzeń i foteli do pojazdów komunikacji, poznańską firmą Ster Sp. z o.o., będziemy testować cztery różne modele krzesełek – wyjaśnia Katarzyna Lesińska z MPK. – Specjalnie oznaczone czerwone siedziska znajdą się w tramwajach Tramino o numerach taborowych 515, 516, 517, 518 i 519. Docelowo będą one kursować na linii 12, a każde z siedzeń oznaczyliśmy numerem, by można je było łatwo rozróżnić.

Największe szanse na zostanie testerami mają więc pasażerowie linii nr 12.  Co jednak mają zrobić, gdy już wypróbują wszystkie krzesełka i zdecydują, które z nich są najwygodniejsze? Na stronie MPK można znaleźć formularz do wypełnienia – a warto wiedzieć, że autorzy najciekawszych opinii otrzymają nagrody rzeczowe, przygotowane przez firmę Ster. Także na stronie MPK znajduje się regulamin konkursu, a swoje uwagi można firmie wysyłać przez miesiąc, czyli do 15 maja.