Poznański Rower Miejski już działa

Niemal z dwumiesięcznym opóźnieniem rozpoczął się kolejny sezon działania poznańskiego systemu rowerów publicznych. Stacje zaczęły działać o godzinie 8, a już minutę później dokonano pierwszego wypożyczenia.

Poznański Rower Miejski nie ma łatwego życia – przez pierwsze 3 lata funkcjonowania był traktowany po macoszemu, a liczba stacji w tym czasie urosła zaledwie z 7 do 16. Dopiero w roku 2015 do dyspozycji poznaniaków będzie 30 stacji i 352 rowery – jednakże ten stan ma zostać osiągnięty do początku lipca.

Do tego czasu użytkownikom pozostaje korzystanie z 16 stacji i 170 rowerów. Wypożyczać je można od poniedziałku, 20 kwietnia, od godziny 8 rano.
“Pierwszego wynajmu roweru miejskiego w 2015 roku dokonano już o godz. 8:01! Wypożyczenie miało miejsce na stacji „Sobieskiego – pętla tramwajowa”. Zwrot nastąpił siedem minut później w lokalizacji „Kampus Morasko” – pochwalili się przedstawiciele firmy Nextbike Polska, operator poznańskiego systemu, na swoim profilu na facebooku.

Poznański system zyskał także nową wersję elektroniczną – działa już bowiem strona internetowa www.poznanskirowermiejski.pl, na której można się dowiedzieć wszystkiego o sposobie funkcjonowania PRM, a także tego, gdzie znajdują się stacje poznańskiego systemu.

Początkowo system PRM miał ruszyć 1 marca, ale Zarząd Transportu Miejskiego nie zdążył do tego czasu rozstrzygnąć przetargu na operatora poznańskich rowerów miejskich. Ten został wybrany dopiero w połowie kwietnia – obyło się bez niespodzianek, a zadniem tym zajmie się firma Nextbike Polska, dotychczasowy operator. W najbliższym (aczkolwiek jeszcze przez ZTM niesprecyzowanym) czasie odbędą się także konsultacje społeczne mające na celu wybranie lokalizacji dla nowych stacji PRM.