Uwaga – był wypadek na Dolnej Wildzie, są utrudnienia!

Od wczesnych godzin porannych korkuje się duża część Dębca, a kierowcy chcący wjechać do miasta od strony węzła autostradowego Poznań-Luboń stają w wielkim zatorze. Wszystko przez wypadek, który ok. godz. 6.30 miał miejsce na ulicy Dolna Wilda.

W zdarzeniu na skrzyżowaniu ulic Dolna Wilda i Orzechowej brały udział dwa samochody osobowe. Jedna osoba musiała być hospitalizowana. Nie wiadomo jeszcze, kto był sprawcą wypadku.

Wiadomo natomiast, że wydarzył się on bodaj w najgorszym możliwym miejscu w tej części miasta. Z powodu budowy tunelu na Czechosłowackiej część ulic jest zamknięta, w związku z czym kierowcy jadący od węzła autostradowego Poznań-Luboń (czyli nie tylko z autostrady, ale też m.in. z Lubonia, Puszczykowa i innych podpoznańskich miejscowości) już na wjeździe do miasta stają w gigantycznych korkach.

– Kolejka do przejazdu przez czechosłowacką ciągnie się do zjazdu z autostrady – relacjonuje jedna z naszych użytkowniczek, która w tymże korku utknęła. Ta relacja jest jednak niepełna, ponieważ samochody stoją już na samej autostradzie.