Policyjne znakowanie rowerów przez cały weekend. Gdzie?

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu ramach programu “Poznański rower-bezpieczny rower” zapraszają na kolejne akcje znakowania jednośladów, które odbędą się 25 i 26 kwietnia br. w Poznaniu.

W sobotę 25 kwietnia br. na Malcie naprzeciwko starej trybuny od ul. Wiankowej odbędzie się event, na którym każdy cyklista w ramach programu “Poznański rower-bezpieczny rower” będzie mógł oznakować swój jednoślad. Poza tym odbędzie się prezentacja umiejętności policyjnego patrolu rowerowego. Impreza, która ma na celu podkreślenie zasadności patroli rowerowych z Wydziału Zabezpieczenia Miasta z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu planowane jest na godzinę 10:00, zakończenie na 14:00.

W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania, Starostwa Powiatowego, policji, dyrektor POSIR-u oraz Zarządu Zieleni Miejskiej, a także Kamila Sapikowka z Poznańskiej Masy Krytycznej.

Rowery znakować będą policjanci z Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto i Stare Miasto, w godzinach 10:00-14:00. Cykliści, którzy zechcą przystąpić do programu muszą być pełnoletni. Osobie nieletniej dopuszcza się oznakowanie roweru pod warunkiem uczestniczenia w tej czynności jej rodziców, opiekuna prawnego lub osoby pełnoletniej, której tożsamość została stwierdzona na podstawie dowodu osobistego. W tym przypadku rower będzie zarejestrowany na osobę pełnoletnią, natomiast nieletni zostaje wskazany jako użytkownik roweru.

Następną okazją do policyjnego oznakowania roweru jest festyn, który odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia br. w Concordia Design przy ul. Zwierzynieckiej 3 w Poznaniu. Każdy miłośnik rowerów w ramach programu “Poznański rower-bezpieczny rower” będzie mógł oznakować swoje dwa kółka. Rowery znakować będą policjanci z Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz policjanci z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce, w godzinach 12:00 – 15:00.

Ponadto podczas trwania festynu Straż Pożarna przeprowadzi szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzone zostaną również zawody rowerowe dla rodzin z dziećmi, a policjanci przy okazji znakowania jednośladów będą mówić o bezpiecznej jeździe na rowerze oraz właściwym jego zabezpieczeniu.

Przypomnijmy:

Akcja “Poznański rower-bezpieczny rower” polega na tym, że policjanci znakują rower nie uszkadzając lakieru. Poprzez nadanie indywidualnego numeru rejestrują go w policyjnej bazie danych. Na ramę naklejają nalepkę potwierdzającą umieszczenie jednośladu w Policyjnym Rejestrze Oznakowania Rowerów. Po takim oznakowaniu właściciel otrzymuje od funkcjonariuszy tzw. “dowód tożsamości roweru”, który jest dokumentem potwierdzającym tożsamość roweru oraz dane właściciela. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.