Zatrzymani za podłożenie ładunków wybuchowych

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwie osoby podejrzane o udział w podłożeniu ładunków wybuchowych w 2014 roku, w Tarnowie Podgórnym i miejscowości Kaźmierz. Do zatrzymań doszło w ubiegłym tygodniu w Poznaniu i na terenie województwa dolnośląskiego.

Do zdarzenia, za które podejrzani zostali zatrzymani, doszło w połowie lutego 2014 r. Jeden z ładunków eksplodował na terenie posesji w podpoznańskim Tarnowie Podgórnym. Drugi z ładunków został po kilku godzinach znaleziony na prywatnej posesji w miejscowości Kaźmierz. Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli niebezpieczny przedmiot i go zneutralizowali.

Na podstawie analizy dostępnych informacji policjanci, którzy zajęli się sprawą połączyli oba przypadki. Zaczęli gromadzić materiały dowodowe oraz zbierać wiadomości, które by pozwoliły na ustalenie osób podejrzanych i motywu ich działania. O wszystkim poinformowali Prokuraturę Okręgową w Poznaniu, która wszczęła śledztwo.

W ubiegłotygodniowej akcji zatrzymania podejrzanych brali udział policjanci z KWP i SPAP w Poznaniu. Przeszukano mieszkania i obiekty, którymi dysponowały wytypowane osoby. Policjanci zabezpieczyli u partnerki jednego z podejrzanych niewielką ilość kokainy. Podczas przeszukania posesji na terenie woj. dolnośląskiego została odkryta także dziupla samochodowa. Zidentyfikowano części samochodowe i różne podzespoły od czterech samochodów audi skradzionych na terenie Niemiec.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych zatrzymanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw związanych z podłożeniem ładunków wybuchowych. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.