Wystawa na Wrocławskiej już powstaje!

“Architektura – Inspiracje. Historia w obiektywie” – taki tytuł nosi wystawa, na którą zapraszają od 1 maja Wydawnictwo Miejskie Posnania i Stowarzyszenie “Na Wrocławskiej”. Otwarcie 1 maja, ale chętni mogą co nieco podejrzeć już teraz, bo wystawa już powstaje.

Wystawa prezentuje kamienice mieszczańskie z Wrocławskiej, wyróżniające się pod kątem najpiękniejszych detali architektonicznych. Założeniem wystawy jest również docenienie wysiłku kolejnych pokoleń rodzin, dla których dbałość o historię i charakter nieruchomości jest sprawą nadrzędną i które stanowią przecież wizytówkę Starego Poznania.

Organizatorami są przedsiębiorcy skupieni wokół ulicy Wrocławskiej i Gołębiej, którzy w dniu otwarcia wystawy przygotowali atrakcje dla zwiedzających: kupony zniżkowe i animacje dla rodzin z dziećmi. 1 maja o 11 i 14, a 3 maja o 14 zapraszają też na spacer z przewodnikiem. Przewodnicy opowiadać będą m.in. o historii ulicy, anegdotach i tajemnicach związanych z rodzinami, których losy przeplatają się z barwną historią miasta.

Otwarcie wystawy odbędzie się 1 maja o godz. 11.00 u wlotu ulic Podgórna / Wrocławska. Wystawa trwać będzie od 1 do 15 maja 2015 roku.