Nick Vujicic – człowiek bez nóg, bez rąk, bez ograniczeń!

W czwartek do Poznania zjechały tysiące ludzi z całej Polski (i zza granicy ), by spotkać się z niezwykłym człowiekiem, najbardziej motywującym mówcą świata, mężczyzną nie znającym ograniczeń. Nick Vujicic – bo o nim właśnie mowa – po raz pierwszy przyleciał do Polski!

Wiele osób w Polsce zapewne poznało Nicka Vujicica głównie za sprawą inspirujących materiałów wideo, które krążą po sieci. Australijczyk nie ma rąk, ani nóg, jednak motywuje innych do docenienia życia oraz otwarcia się na ludzi i na świat. Na każdym kroku udowadnia, że nie ma barier do przekroczenia. Wystąpił w słynnym filmie pt. „Cyrk Motyli”, jest autorem światowego bestsellera „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”, aktywnie prowadzi ponad 36 kanałów na YouTube, ma ponad 4.000.000 fanów na FB.

Nick Vujicic to australijski kaznodzieja i mistrz sztuki motywacji, który urodził się bez rąk i nóg. Cierpi on na chorobę tetra-amelia, czyli całkowity wrodzony brak kończyn. Mężczyzna posiada jedynie zdeformowaną stopę z dwoma palcami. Na całym świecie prowadzi wykłady na temat niepełnosprawności, motywacji i wiary w Boga. Obecnie jest największym mówcą motywacyjnym na świecie. Chociaż to określenie to chyba za mało, by oddać wielkość tego człowieka. Jak bowiem określić kogoś, kto urodził się bez rąk i nóg, a nie tylko nie przeszkodziło mu to w normalnym życiu, ale i stało się siłą do inspirowania milionów ludzi? Korzystając z tych doświadczeń został mówcą motywacyjnym. Przemawia do ludzi i radzi im, by zmienili swoje życie. Opowiada, że ważne jest myśleć pozytywnie. Jako osoba bez rąk i nóg, która przemawia do innych, jest bardziej wiarygodną osobą i źródłem inspiracji.

Nick urodził się jako najstarsze dziecko pastora i pielęgniarki. Rodzice byli zszokowani, gdy okazało się, że nie ma obu rąk ani nóg, a tylko jedną, zdeformowaną stopę. Zarówno ojciec, jak i matka wyklinali go. Nie wiedzieli, jak poradzić sobie z tym faktem. Początkowo nie mógł chodzić do zwykłej szkoły, ponieważ prawo stanu Wiktoria zakazywało tego dzieciom niepełnosprawnym fizycznie. Jednak gdy prawo się zmieniło, Vujicic był jednym z pierwszych niepełnosprawnych uczniów uczęszczających do szkoły razem z pełnosprawnymi.

Nie podobało mu się jego życie. Cierpiał na depresję, nie miał wielu przyjaciół w szkole. Próbował popełnić samobójstwo. W ostatniej chwili zmienił zdanie i postanowił spróbować żyć normalnie, choć w jego wypadku to coś niezwykle trudnego. Pomimo swej niepełnosprawności nauczył się wykonywać wszystkie niezbędne, codzienne czynności: pisać używając palców u stopy, używać komputera, czesać się, golić, myć zęby, odbierać telefon czy chociażby pić wodę ze szklanki, a nawet jeździć na deskorolce.

Vujicic mówi, że dorastając poznał Boga i to dzięki niemu udało mu się zmienić swoje nastawienie do życia. Zaczął myśleć pozytywnie i robić rzeczy, które w jego wypadku wydawałyby się niemożliwe do wykonania. Potrafi surfować, grać w golfa ale przede wszystkim udało mu się założyć rodzinę. Jego życie i to kim jest, niesie niezwykle ważne przesłanie – żyj bez ograniczeń bez względu na sytuację, w której się aktualnie znajdujesz.

W Poznaniu Nick występuje na Stadionie Miejskim w Poznaniu.