Aerofestival 2015: musicie tam być!

Kilkadziesiąt statków powietrznych na ziemi i w powietrzu, elitarne grupy pokazowe, koncerty muzyczne, dostarczające dwa dni niezapomnianej zabawy i miliony wspomnień – a wszystko to 13 i 14 czerwca na terenie Lotniska Poznań-Ławica. Miłośnicy lotnictwa nie mogą opuścić tej imprezy!

Festiwal ekstremalnych emocji – te słowa nie bez przyczyny stały się hasłem przewodnim Aerofestivalu 2015. W czerwcowy weekend na Lotnisku Poznań-Ławica atrakcji nie zabraknie, a liczby mówią same za siebie: 90 maszyn w powietrzu, kilkudziesięciu pilotów i kilka grup pokazowych, ponad 500 minut pokazów w powietrzu. Pokazy lotnicze to jedne z największych imprez typu open’air.

Jednym z kluczowych elementów imprezy są targi branży lotniczej, których organizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie. To pierwsza taka impreza w Polsce i pierwsza o tej tematyce organizowana przez MTP, które co prawda zajmowały się już statkami, pociągami, tramwajami, oczywiście samochodami, a nawet… drezynami – ale samoloty jak dotąd nie wchodziły w zakres ich zainteresowań. W tym roku to ma się zmienić, chociaż, ponieważ to dopiero pierwsza edycja, nie będą to wielkie targi lotnicze, tylko prezentacja na nieco mniejszą skalę, połączona z konferencją na temat bezpieczeństwa lotów.

Nawet jednak w tej skali targi będą imprezą pozwalającą na wymianę doświadczeń między producentami działającymi w tej branży a instytutami badawczymi, a wszyscy biorący udział w targach i ci, którzy je odwiedzą, będą mieli okazję na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

Aerofestival 2015 to także festiwal ekstremalnych emocji muzycznych. Sobotni i niedzielny wieczór umilą koncerty gwiazd, które zostaną zorganizowane na specjalnie wydzielonym terenie. Na scenie na pewno można będzie zobaczyć Kamila Bednarka, Farben Lehre, a także Goorala.

Organizatorzy szacują, że 13 i 14 czerwca w wydarzeniu na terenie lotniska Poznań-Ławica weźmie udział ponad 100 000 uczestników.