Triathloniści zainaugurują sezon pływacki nad jeziorem Maltańskim

Już 17 maja pasjonaci triathlonu wracają do rywalizacji w Pucharze Firmy Karlik w Multisporcie. Tym razem emocje sportowe przeniosą się nad jezioro Maltańskie, gdzie odbędzie się Enea Tri Tour Aquathlon. Zawody mają ogromne znaczenie dla triathlonistów, ponieważ odbędą się na trasie lipcowego Enea Challenge Poznań. Zapisy już trwają!

Enea Tri Tour Aquathlon to już 9. etap Road to Enea Challenge Poznań, czyli różnorodnych imprez przygotowujących zarówno sportowców, jak i kibiców do poznańskiego triathlonu. Zawodnicy rozpoczną swoją rywalizacje od 1500 m trasy pływackiej w Jeziorze Maltańskim. Natomiast po wyjściu z wody pokonają długą na 6800 m trasę wokół popularnej poznańskiej Malty. Meta tych niezwykle efektownych zawodów będzie się znajdować w pobliżu Toru Regatowego Malta naprzeciwko salonu samochodowego firmy Volvo Karlik.

– Enea Tri Tour Aquathlon to ważne zawody z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze to inauguracja sezonu pływackiego nad jeziorem Maltańskim. Po drugie i chyba najważniejsze, zawodnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, aby sprawdzić swoją obecną formę na trasie Enea Challenge Poznań, która to impreza jest dla wielu triathlonistów najważniejszą imprezą sezonu – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i organizator Enea Tri Tour Aquathlon.

Zbliżające się zawody będą przedostatnią odsłoną rywalizacji o Puchar Firmy Karlik w Multisporcie, więc jest to ostatnia chwila dla wszystkich tych, którzy chcą jeszcze powalczyć o zwycięstwo. Aby zostać sklasyfikowanym należy wziąć udział w przynajmniej trzech imprezach.
– Zarówno Enea Tri Tour Challenge Poznań Women Run, jak i Enea Tri Tour CrossDuathlon pokazały, że dorośli, jak i najmłodsi coraz chętniej uprawiają sport. Promowanie aktywnego trybu życia wpisuje się w filozofię marki Volvo – mówi Rafał Król, dyrektor zarządzający firmy Karlik. – Mamy nadzieję, że najbliższe zawody z cyklu Pucharu w Multisporcie, podobnie jak poprzednie, przyniosą ciekawą rywalizację, rodzinną atmosferę i pozytywne, sportowe emocje, także wśród kibicujących.

Enea Tri Tour Aquathlon to wstęp do Enea Challenge Poznań (25-26. 07.2015 r.), podczas którego na trzech różnych dystansach wystartuje ok. 4500 zawodników. Oprócz sportowych emocji poznańskiej imprezie towarzyszyć będzie ogrom dodatkowych atrakcji, m.in. open-air CrossFit, strefa dziecka, specjalna Strefa Expo czy koncert popularnego zagranicznego artysty. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://challenge-poznan.pl/.