Na Wildzie kręcą film – przybywajcie!

Kręcenie filmu rozpocznie się 17 maja, tego samego dnia w Ogrodzie Wilda zaczną się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, a finał projektu zaplanowano na 23 maja. Wszyscy wildzianie mogą się czuć zaproszeni do udziału w filmie i wystawie na temat dzielnicy i jej mieszkańców! Zwłaszcza ci, którzy mieszkają przy Fabrycznej, Madalińskiego, Prądzyńskiego, Chłapowskiego, Langiewicza, 28 Czerwca 1956, Kosińskiego, Garczyńskiego, Dąbrówki.

– Każdy z nas jest takim „muzeum”, ma swoją historię i związane z nią pamiątki oraz pasje, hobby lub działalność artystyczną – twierdzą autorki projektu, Agada Podemska i Paulina Skorupska z Małego Domu Kultury. – Zapraszamy osoby, które mogą nam opowiedzieć historię związaną z miejscem, w którym mieszkają lub jakimś przedmiotem-pamiątką, pokazać własny obraz, rysunek albo fotografię.

W ten właśnie sposób powstanie Muzeum Społeczne – Wilda. To wielodniowa akcja społeczno-artystyczna, która ma na celu integrację mieszkańców określonej okolicy i ujawnienie ich kreatywnego potencjału – jak wyjaśnia Krzysztof Żwirblis. – Jej najważniejszymi elementami są: film na temat mieszkańców oraz tymczasowa wystawa złożona z wypożyczonych od nich obiektów, które pokazywane są najczęściej w przestrzeni otwartej. Akcja opiera się na założeniu, że każdy jest osobistym “muzeum”, po którym może nas oprowadzić, w takim zakresie, jaki mu odpowiada. Zaufanie powstałe podczas realizacji filmu sprawia, że jego uczestnicy wypożyczają swoje archiwalia i dzieła sztuki na wystawę. Jej składową stają się także prace dzieci powstałe podczas warsztatu plastycznego.

Pierwsza akcja miała miejsce w 2010 r., do tej pory odbyła się 14 razy w kraju i za granicą.

A oto dokładny program wydarzeń:
film będzie kręcony w dniach 17 – 22 maja 2015 r.
informacje i zgłoszenia: Krzysztof Żwirblis: zwirblis@gmail.com lub 501 630 274
warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży 17 i 18 maja (niedziela, poniedziałek),
16.00-18.00, Ogród Wilda, ul. Fabryczna 4
FINAŁ – PROJEKCJA FILMU I WYSTAWA
23 maja (sobota), g. 21.00, Ogród Wilda, ul. Fabryczna 4

W RAMACH PROJEKTU “PERFORMANSE WSPÓLNE” DOFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO /// ORGANIZATOR: FUNDACJA MAŁY DOM KULTURY /// KURATORKI PROJEKTU: AGATA PODEMSKA / PAULINA SKORUPSKA