Lech coraz bliżej mistrzostwa!

Lech Poznań pokonał na własnym boisku Śląsk Wrocław 3:0. Bramki dla poznaniaków zdobyli Dawid Kownacki oraz Szymon Pawłowski, który zanotował dwa trafienia.

Podopieczni Macieja Skorży od początku przeważali na boisku i dość szybko, bo już w 13 minucie meczu, zdobyli prowadzenie. Pawłowski świetnie dograł na głowę Kownackiego, a ten bez problemów pokonał Pawełka.

Po 17 minutach było już 2:0. Sadajew świetnie podał do Pawłowskiego, a ten płaskim uderzeniem po raz kolejny pokonał bramkarza gości!

Ten sam zawodnik dobił piłkarzy z Wrocławia dziesięć minut później. Krytykowany ostatnio skrzydłowy Lecha wykorzystał nieporozumienie w szeregach gości i po chwili znalazł się w sytuacji sam na sam z Pawełkiem, którą pewnie wykorzystał i tym samym przypieczętował wynik tego spotkania!

W drugiej połowie nie stało się już nic godnego uwagi – Lech kontrolował mecz, a zawodnicy Śląska nie bardzo wiedzieli jak odpowiedzieć na 3 ciosy z pierwszej części gry. Kolejorz co prawda miał jeszcze swoje szanse, ale na przeszkodzie do podwyższenia prowadzenia stał golkiper gości.

Następne spotkanie podopieczni Macieja Skorży rozegrają na wyjeździe z Lechią Gdańsk. W tabeli pierwszą pozycję zajmują obecnie poznaniacy z przewagą jednego punku nad drugą Legią Warszawa.

LECH POZNAŃ – ŚLĄSK WROCŁAW 3:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Dawid Kownacki (13′), 2:0 Szymon Pawłowski (17′), 3:0 Szymon Pawłowski (28′)

Lech: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora (82′ Luis Henriquez), Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Barry Douglas, Łukasz Trałka, Karol Linetty, Dawid Kownacki (66′ Dariusz Formella), Kasper Hamalainen (74′ Darko Jevtić), Szymon Pawłowski, Zaur Sadajew.

Śląsk: Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba, Thomas Hateley, Flavio Paixao, Mateusz Machaj (46′ Peter Grajciar), Robert Pich (84′ Konrad Kaczmarek), Milos Lacny (46′ Karol Angielski), Marco Paixao.