Kupiec Poznański zaprasza na niezwykły Dzień Dziecka w Parku Jurajskim

W sobotę 30 maja 2015r. Kupiec Poznański zamieni się w zamieszkały przez dinozaury słynny Park Jurajski, który stanie się niezwykłym centrum zabaw dla dzieci. Będą Warsztaty Młodego Paleontologa, wykopaliska, DINO-kuchnia, konkursy z nagrodami – a to wszystko z okazji Dnia Dziecka.

Na małych odkrywców czeka w Kupcu Poznańskim fantastyczna przygoda w świecie dinozaurów. Bez wątpienia jedną z najciekawszych atrakcji Parku Jurajskiego będą ich mieszkańcy tyranozaur i triceratops, którzy grzecznie będą pozować do pamiątkowych zdjęć.

Na trzech stanowiskach paleontologicznych, zbudowanych na parterze galerii wokół fontanny prowadzone będą Warsztaty Młodego Paleontologa. Dzieci wezmą udział w zajęciach plastycznych, złożą szkielet dinozaura oraz zagrają w „Świat dinozaurów”. W nagrodę za ukończenie warsztatów młodzi odkrywcy otrzymają niezwykły prezent – jajo dinozaura, z którego będą mogli wyhodować w domu swojego własnego dinozaura.

W poznawaniu kolejnych tajemnic świata dinozaurów z pewnością pomoże dzieciom ciekawy wykład na temat dawnych dziejów Ziemi oraz przyczyn wyginięcia tych prehistorycznych gadów. Nie zabraknie również  konkursów sprawdzających wiedzę najmłodszych na temat dinozaurów.

To jednak jeszcze nie koniec wszystkich atrakcji. Otóż, drugie piętro Kupca Poznańskiego zamieni się w teren niecodziennych wykopalisk. Każde dziecko będzie mogło zatem zostać odkrywcą, a znalezione przez siebie skamieniałości wymienić na nagrody.

Oprócz tego, w Parku Jurajskim pojawi się też DINO-kuchnia, w której młodzi odkrywcy będą robić rogaliki i dekorować babeczki – a wszystkie te smakołyki powstaną pod czujnym okiem ekspertów kuchennych z Tupperware. Co więcej – wszystkie maluchy, które odwiedzą tą niezwykłą kuchnię dostaną prezent w postaci bidonu.

25 maja 2015r. w przestrzeni wokół fontanny – mieszczącej się na parterze Kupca Poznańskiego – zostanie otwarta wystawa prezentująca świat dinozaurów, na której  nie zabranie ciekawostek odnoszących się do prehistorii.