Procesja Bożego Ciała. Zmiany w organizacji ruchu

W związku organizacją centralnej procesji z okazji uroczystości Bożego Ciała, która odbędzie się w czwartek, 4 czerwca 2015 r., zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na trasie przemarszu procesji z kościoła pw. Bożego Ciała przy ul. Krakowskiej do Katedry na Ostrowie Tumskim.

Procesja wyruszy z kościoła przy ul. Krakowskiej o godz. 10:00, przejdzie ulicami: Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo i mostem Chrobrego i zakończy się na Ostrowie Tumskim ok. godz. 13:00. Informujemy, że w godzinach od 6:00 do 13:00, na trasie procesji wystąpią utrudnienia w postaci czasowego zakazu ruchu pojazdów oraz czasowego zakazu zatrzymywania się i postoju. Zarząd Dróg Miejskich wprowadził w ubiegłym tygodniu na powyższych ulicach tymczasowe oznakowanie. Procesję organizuje Kuria Metropolitalna.

W związku z innymi, zaplanowanymi w tym dniu procesjami, zwłaszcza w godzinach popołudniowych, wystąpią tymczasowe utrudnienia w ruchu także w innych rejonach miasta.

Poniżej podajemy informację o trasach procesji, które wyruszą z innych parafii w centrum miasta:

Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela Archidiecezja Poznańska, Klasztor Ojców Dominikanów – procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godzinie 17:00 i przejdzie ulicami Fredry, Mielżyńskiego oraz przez plac Cyryla Ratajskiego, ulicą Libelta do kościoła Ojców Dominikanów, gdzie zostanie wygłoszona homilia.

Klasztor Karmelitów Bosych oraz Parafia pw. Świętego Wojciecha Biskupa – procesja wyruszy z kościoła Ojców Karmelitów po Nieszporach, które rozpoczną się o 16:30. Przejdzie ona ulicami: Działową, Wolnicą i Świętym Wojciechem aż do kościoła św.Wojciecha, gdzie nastąpi uroczyste błogosławieństwo i Msza św.

Parafia pw. Świętego Marcina – o godzinie 16:00 wyruszy procesja i przejdzie ulicami Świętego Marcina, Ogrodową oraz Ratajczaka. Kazanie na zakończenie procesji odbędzie się w kościele.