Letnie weekendowe wycieczki z przewodnikiem wracają na Stary Rynek. zapraszamy w sobotę!

Już od 6 czerwca aż do końca września w każdą sobotę i niedzielę tuż po godzinie 12. przed ratuszem czekać będzie przewodnik. Grupa Przewodników PoPoznaniu.pl rozpoczyna już czwarty sezon wakacyjnych wycieczek i wszyscy chętni mile widziani!

– Od 2012 w ramach spacerów, które rozpoczynają się tuż “po koziołkach” miasto zwiedziło z nami prawie 3000 turystów z całego świata. – mówi jedna z przewodniczek Anna Basińska i dodaje: – w tym roku przygotowaliśmy nowość, którą będą dwie różne trasy: królewska w soboty i cesarska w niedziele. W ciągu 1,5 godzinnej wycieczki będziemy się starali pokazać gościom to, co w Poznaniu koniecznie trzeba zobaczyć.

Spacery kierowane są przede wszystkim do turystów odwiedzających latem Poznań, ale dołączyć do grupy może oczywiście każdy. W polskiej wersji językowej w soboty czeka na nas trasa królewska czyli zwiedzanie okolic Starego Rynku, w niedziele trasa cesarska, a więc spacer poprzez plac Wolności w kierunku dzielnicy zamkowej. Przewodnicy nie zapominają też o turystach zagranicznych zapraszając ich w każdą sobotę na zwiedzanie w języku angielskim. Początek zawsze o 12:05 przed ratuszem.

Spacery odbywają się w konwencji “freewalking tour”: wstępne zapisy nie są wymagane, wycieczka odbywa się niezależnie od pogody i warunków atmosferycznych, a na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.
– Taka forma zwiedzania jest popularna w wielu miastach Europy, możemy tak poznać Rzym, Budapeszt, Barcelonę czy Berlin – wylicza Piotr Ciesielski z Grupy Przewodników PoPoznaniu.pl i cieszy się z dobrego odbioru spacerów w stolicy Wielkopolski: – Często słyszymy podziękowania oraz wiele miłych słów. Zapewniam, że atmosfera na wycieczkach jest naprawdę świetna i warto się o tym przekonać samemu. Choćby w najbliższą sobotę!